Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 3.kolo ligy starých gard Sokol Černice - Slovan Plzeň 6 : 3

3.kolo ligy starých gard Sokol Černice - Slovan Plzeň 6 : 33.kolo LSG TJ Sokol Černice - Slovan Plzeň  6 : 3  (3 : 1)

Branky : Chaluš 3, Šperl, Mur, Stoilov

Sestava : Anders - Motlík, Mojseňuk, Vlček, Šlais - Šlajs, Mur, Chaluš, Šperl - Stoilov, Laibl (Zeman, Havel)

 Po krutém debaklu na Rapidu nastoupili naši borci proti loňskému překvapení Slovan Plzeň. Do branky se vrátil matador Anders a i sestava v poli doznala několika změn. Úvodní minuty patřili našim, ale branka Stoilova nebyla správně uznána pro ofsajd. Na druhé straně se šikovný záložník Slovanu prosadil přes Vlčka a krásnou střelou z 20m od tyče překonal bezmocného Anderse - 0:1. A za chvilku mohlo být ještě hůře, když tentokrát hostující útočník vyškolil Mojseňuka, ale naštěstí křižnou ranou těsně minul levou tyč naší branky. Ale pak už se motor našeho týmu pořádně rozjel a agresivní presink přinesl sladké plody. Nejdříve po rohovém  kopu zahrozil Šlajs, ale brankář jeho pohotovou střelu z voleje vyrazil na další roh. Trestný kop Chaluše z 20m do horního rohu opět skvěle vyrazil hostující gólman. Pak se dostal k míči jeden z dalších noviců Šperl, hosté mu trestuhodně nechali mnoho prostoru před velkým vápnem a střela z 20m nakonec napnula síť - 1:1. O chvilku později se po pěkné kombinaci dostal sám před brankáře Laibl a hostující obránce mu překazil střelu jen za cenu faulu. A Chaluš se z penalty nemýlil - 2:1. Pak se také připomněli hosté, když se po chybné rozehrávce Motlíka hnal jejich hráč zprava do pokutového území, ale naštěstí přihrávku před branku zblokoval na poslední chvíli Mojseňuk. Naděje hostů na dobrý výsledek držel především jejich gólman, který chytil další gólovku Laiblovi. Před poločasem pak chytil i samostatný nájezd Zemanovi, ale na dorážku Chaluše už neměl nárok - 3:1. Do druhé půle opět naši vlétli náporem, ovšem stále naráželi na brankáře Slovanu. Především Laiblovi se o něm bude asi zdát. Ten šel na něj sám, ale gólman mu jeho pokus vyrazil zpět do pole a o dalších deset sekund později v podobné situaci opět Laiblovi míč vytáhl konečky prstů na roh. Pojistku přidal po hezké rychlé akci Mur, když si skvěle převzal míč, zamotal obránce a po zemi překonal brankáře hostí - 4:1. Slovan ale ještě nehodil flintu do žita a z ojedinělých, ale nebezpečných protiútoků  několikrát zahrozil. Po jedné z akcí ještě Anders dokázal srazit míč útočníkovi hostí mimo, ale když už se zdálo, že je nebezpečí zažehnáno, tak přišla přesná střela k tyči - 4:2. Jenže hned vzápětí se potřetí v zápase prosadil Chaluš, který tečovanou střelou z 22 m překonal bezmocného brankáře Slovanu - 5:2. I nadále bylo k vidění spousta šancí a ještě dvakrát se změnilo i skóre. Nejdříve se po krásné rychlém protiútoku jako z učebnice prosadili hosté, kteří se po dvou pasech dostali z hloubi své poloviny až před Anderse a nezaváhali - 5:3. Drama pak nepřipustil Stoilov, který si našel na vápně vyražený mič brankářem po střele Laibla a levačkou ho uklidil do horního rohu - 6:3. V samotném závěru ještě v obrovských šancích selhali Mojseňuk a Stoilov, takže skóre se již neměnilo. Přesto je konečné skóre úspěchem, neboť Slovan rozhodně nebyl snadným soupeřem a ukázal svojí sílu. V posledním jarním kole jedou příští týden naši hráči na umělku na SENCO Doubravka,