Úvod > O klubu > KODEX CHOVÁNÍ

KODEX CHOVÁNÍ VE FOTBALOVÉM KLUBU TJ SOKOL PLZEŇ- ČERNICE

TJ Sokol Plzeň- Černice rozvíjí mladé talenty a tvoří z nich hotové fotbalové hráče. Dohlíží a vychovává je, aby se z hráčů stali dobré osobnosti i mimo sport . Současně ctí princip, že v klubu je prostor pro každého. Od začátku dbáme na to, aby to všechny bavilo. Samozřejmě se soustředíme ve stejné míře na kluky i holky. Pokud někdo začne hrát zápasy za klub vždy ctí veškeré zásady a kodexy dobrého chování vůči trenérům, hráčům, rozhodčím, rodičům a divákům. Zároveň si klademe za cíl vytvořit pro hráče maximálně možný servis (příprava fotbalového hřiště, tekoucí teplá i studená voda ,šatny na převlečení, čisté dresy ,materiál k tréninku, správně připravené fotbalové pomůcky). Dále se snažíme o co největší spolupráci a zapojení do tréninkového procesu rodiče dětí veškerých věkových kategorií.

OBECNÉ ZÁSADY

1. Vytvořit klidné, příjemné a kamarádské prostředí mezi všemi věkovými kategoriemi.
  2. Hráčky, hráči, trenéři, vedoucí, rodiče by měli působit jako dobří Reprezentanti klubu.
  3. Starší hráči by se měli chovat jako vzor pro mladší.
  4. Studium má vždy prioritu před fotbalovými aktivitami, ale dobré plánování umožní obě aktivity skloubit.

HRÁČ

1. Vystupuj vždy s pokorou a korektně k rozhodčím, spoluhráčům, trenérům, protihráčům, funkcionářům a veřejnosti .
  2. Buď na správném místě v pravý čas.
  3. Při tréninku pilně a svědomitě nacvičuj různé herní situace. Naslouchej pozorně radám trenérů.
  4. Musíš mít splněny veškeré závazky vůči klubu tj. zaplacené členské příspěvky, včasné vracení vypůjčeného fotbalového materiálu, dresu.

VEDOUCÍ, TRENÉR

1. Vede a pracuje v rámci pokynů klubu.
  2. Plánuje tréninky a další povinnosti předem.
  3. Dává převážně pozitivní zpětnou vazbu hráčkám a hráčům.
  4. Vždy je dobrým příkladem – žij, jak učíš.
  5. Buď na správném místě v pravý čas.
  6. Očekává se, že budeš hrdým reprezentantem našeho klubu.

RODIČE

1. Bavte se s námi, fotbal je hra, ne válka.
  2. Fanděte a povzbuzujte slušně.
  3. Respektujte soupeře a jejich fanoušky.
  4. Oceňujte nejen dovednosti hráče, ale i snahu.
  5. Všichni chceme vyhrávat, ale prohra je také součástí sportu.
  6. Zatleskejte i soupeři, který se snažil a hrál fairplay, ať už vyhrál nebo prohrál.
  7. Nenadávejte rozhodčímu, když udělá chybu. I on se učí.
  8. Snažte se na tribuně vytvořit příjemnou a přátelskou atmosféru. Psychický tlak děti ubíjí.