Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Neuvěřitelně krutý debakl staré gardy

Neuvěřitelně krutý debakl staré gardyRapid Plzeň - Sokol Černice  9 : 1 (4 : 1)

Branka : Mur

Sestava : Daněk - Toman, Mojseňuk, Vlček, Laibl - Fremr, Mur, Seman, Peteřík - Stoilov, Fořt (Davídek, Šlajs, Zeman, Havel)

Hned ve 2.kole Ligy starých gard se utkali dva nejvážnější kandidáti na titul. Naši hráči přijeli posíleni o ex-ligisty Pavla Fořta a Tomáše Peteříka, ale ani to nestačilo na taktéž velmi posílené domácí (Parlásek, Kovařík, Šimr). Od prvních minut se hrál výborný fotbal s mnoha akcemi na obou stranách. V samotném úvodu nejprve zahrozil náš celek, když ve 4.min po hezké kombinaci hráčů Mur, Fořt a Stoilov střílel posledně jmenovaný z hranice vápna do břevna a následnou dorážku Laibla srazil obránce Rapidu na roh. Z něj hlavičkoval těsně nad Vlček. O minutu později zase poprvé zahrozili domácí, když po průniku po pravé straně nedosáhl o krůček na míč útočník Rapidu před odkrytou brankou. Jenže již v 7.min přišla první smolná chvíle pro naše hráče. Trestuhodně volný hráč Rapidu na velkém vápně měl příliš volného času na střelu, kterou ještě nešťastně tečoval Mojseňuk do protipohybu brankáře Daňka - 1:0. Naši se ale hned vrhli do útoku a po hrubce v rozehrávce domácích se dostal do velké šance další novic Olda Fremr, ale jeho střelu z 10 m zastavil jeden z obránců Rapidu. Ve 12.min po hezké přihrávce Mojseňuka postupoval zleva sám na brankáře Peteřík, ale gólman Rapidu Beke skvěle zasáhl a vyrazil míč na roh. Na druhé straně měli podobnou šanci i domácí, kdy po ztrátě míče na polovině hřiště a rychlé kolmici do vápna z podobné pozice mířil domácí Parlásek jen těsně vedle. Festival šancí pokračoval a ve 20.min překvapil Kovařík přízemní křižnou střelou z vápna našeho brankáře - 2:0. Ani tento moment ještě naše hráče nesložil. Ve 22.min Stoilov z velmi dobré pozice vystřelil slabě do náruče brankáře. Za další dvě minuty po krásné přihrávce Peteříka střílel ve skluzu z malého vápna Mur, ale přestřelil. Vzápětí po přihrávce Fořta na míč ve vápně nedosáhl Peteřík. Po dalším závaru střílel dvakrát Stoilov, ale první střela byla zblokována a druhá proskákala vedle pravé tyče domácí branky. Na druhé straně na poslední chvíli zasáhl výborně Mojseňuk těsně před útočníkem Rapidu, který by jinak střílel z hranice malého vápna. Naši hráči se konečně dočkali ve 33.min, když odkop domácího brankáře vrátil hned zpět k pokutovému území Vlček, Peteřík míč přistrčil Murovi a ten střelou z 25 m překvapil jinak výborného brankáře Bekeho - 2:1. Jenže hned o minutu později si domácí vzali dvoubrankové vedení zpět, když po krásné akci na jeden dotek a patičce v pokutovém území hráč Rapidu obstřelil Daňka - 3:1. Hned ve 35.min po další hezké kombinaci Fořt - Mur - Davídek střílel z výborné pozice Mur, ale tentokrát vysoko přestřelil. Minutu před koncem poločasu přišla další pohroma pro naše barvy. Na dlouhý míč do pokutového území vyběhl gólman Daněk. Sice byl u míče o chloupek dříve, ale trefil dobíhajícího hráče Rapidu tak nešťastně, že se míč odrazil k naší brance a pro hráče Rapidu nebyl problém ho usměrnit do sítě - 4:1. Skóre po 1.poločase bylo vzhledem k průběhu zápasu pro naše barvy velmi kruté a to ještě nikdo netušil, co se bude dít ve 2.půli. Domácí ještě posílili sestavu o čerstvé Šimra a Řežába a už tak běhavý celek Rapidu získal ještě další nové síly. Naši hráči se snažili o rychlé zkorigování, ale zatímco v 1.půli jsme viděli spoustu neproměněných šancí, tak ve 2.půli obrana Rapidu fungovala výborně a tak toho k vidění u branky domácích příliš nebylo. Naopak naše obrana často podporovala útok, ale tím také otvírala zadní vrátka. A toho domácí dokonale využili ve 49.min, když po laciné ztrátě míče Stoilovem na polovině hřiště přišel brejk domácích 3 na 2 a Řežáb toho využil a povedenou střelou z 20m nedal našemu brankáři žádnou šanci - 5:1. Vzápětí měli po rychlém brejku domácí další gólovku, ale tentokrát hlavičku k tyči dokázal zneškodnit Daněk. Na druhé straně se blýskl individuální akcí Laibl, dostal se až k zakončení,ale střela z 18m mu vůbec nesedla. Vzápětí měl obrovskou šanci Stoilov, který šel sám na brankáře, ale trefil jen gólmana a odražený míč nedokázali Šlajs ani další spoluhráči dopravit do poloprázdné branky, když místo střely zvolili několik přihrávek do vytracena. To už se ale do naší otevřené a i unavené obrany valil jeden rychlý útok za druhým a bylo to znát i na skóre. V 59.min po brejku 3 na 1 byl hráč Rapidu zcela sám před Daňkem, ten sice skvěle vystihl směr střely, ale míč přesto pomalu doskákal do branky, čemuž nedokázal zabránit ani obránce Toman - 6:1. Další brejky zachránily na poslední chvíli Vlček s Tomanem. Naši po delší době opět zahrozili po hezké kombinaci Fořt - Zeman a Peteřík, ale posledně jmenovaný mířil z velkého vápna jen těsně vedle.  O tři minuty později měli naši poslední šanci v zápase, ale hrubku obrany Peteřík nevyužil, když střela z velkého vápna do opuštěné branky postrádala důraz a míč stihl ještě před brankovou čarou zastavit jeden z obránců. Pak už jen pokračovalo vraždění neviňátek. Nejprve další přečíslení 2 na 1 vyřešili domácí velmi špatně nepřesnou přihrávkou, ale v 69.min po další podobné akci již dokázali uklidit míč do odkryté branky - 7:1.  A domácí stále neměli dost a pokračovali v galapředstavení. V 70.min přišel další brejk a první střelu zblokoval Mojseňuk a tu následnou vyhlavičkoval Vlček na roh. O minutu později kopali domácí přímý kop z 22 m a po hezkém signálu naštěstí míč hráči Rapidu utekl a situaci zachránil Daněk. V 75.min prošel domácí hráč v našem velkém vápně přes tři hráče a předložil míč před prázdnou branku - 8:1. A o dvě minuty později přišla další krásná branka, když na centr z levé strany si naskočil Kovařík a přesnou hlavičkou nedal Daňkovi šanci - 9:1. Potupné desítce zabrínil už jen závěrečný hvizd rozhodčího Langmajera.

Pokud bude hrát Rapid tímto stylem a v této sestavě i nadále, tak se letos hraje pravděpodobně jen o 2.místo. Ale dokud bude šance tak věříme, že náš celek bude stále bojovat a hlavně bodovat.