Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Skvělý vstup mužů A do krajského přeboru Chotíkov - Černice 2:3

Skvělý vstup mužů A do krajského přeboru Chotíkov - Černice 2:31.kolo krajského přeboru

Chotíkov - Černice 2 : 3 (1 : 3)

Branky : 31. Kluska, 56. Buchta - 16. Hrach, 21. Eger, 25. Švejda

Sestava : Daněk - Švejda, Huml, Mlnařík, J. Müller - Eger (78. Krystl), Hohlberger, Skala, Pechek, Hrach (90. M. Müller) - Peterka (85. Zelinski)

     Podruhé v historii postoupili naši muži do Krajského přeboru a vstup jim vyšel výborně. Na hřišti nepříjemného Chotíkova dokázali zvítězit 3:2 především díky výbornému nástupu do zápasu. Hned v 1.min se do vápna soupeře dostal Peterka, ale ani nadvakrát nedokázal procpat míč na zcela volného spoluhráče do vyložené šance. Domácí se také snažili o ohrožení naší branky a v 10.min po centru z levé strany z vyložené pozice mířili naštěstí vedle. Tempo zápasu bylo od začátku velmi vysoké a nebezpečné útoky se střídaly na obou stranách. Do výhodné palebné pozice se dostal Pechek, ale z hranice vápna mířil osamocený vysoko nad. Do další šance se prodral Hrach, ale jeho střela nebyla příliš důrazná a brankář domácích si s ní lehce poradil. V 16.min se náš celek již dočkal. Hrach vystihl přihrávku stopera domácích na pravého obránce, které ho si hned odstavil, poté přešel i přes stopera a přesnou střelou na bližší tyč nedal brankářovi šanci - 0:1. O chvíli později mohlo být srovnáno, když po akci po levé straně se dostal k míči osamocený hráč Chotíkova, ale z 6 m trefil jen brankáře Daňka a následná dorážka skončila k překvapení všech vedle naší svatyně. Trest přišel vzápětí, když se k míči na rohu velkého vápna dostal Eger, potáhl si míč více na střed a nechytatelnou dělovkou pod břevno rozjásal hostující fanoušky podruhé - 0:2. A o další čtyři minuty později dostal Chotíkov další zásah, když na trestný kop Egera z pravé strany si naběhl Švejda a nechytatelnou hlavičkou upravil již na 0:3. To byl úvod jako z říše snů, ale domácí se z tohoto šoku dokázali oklepat. Ve 31.min přišla akce jako přes kopírák při našem třetím gólu. Pouze s tím rozdílem, že se jednalo o centr z levé strany, ale hlavička domácího hráče byla stejně přesná - 1:3. Tento gól domácí povzbudil a ti výrazně zvýšili aktivitu, ale naše obrana fungovala výborně a všechny ataky odvracela ještě před velkým vápnem. Na druhé straně měli naši ještě jednu zajímavou možnost, ale Mlnaříkova střela z trestného kopu z 18 m byla doprostřed a velmi slabá.

     Druhý poločas začali domácí očekávaným náporem a po chvíli měli první možnost. Brankář Daněk nedosáhl na centr z pravé strany, ale hostující hráč na zadní tyči naštěstí netrefil míč dobře a ten skončil v zámezí. V 56.min se ale domácí opět prosadili ze standartní situace. Trestný kop z pravé strany rozehráli po zemi do strany a po narážečce se objevil domácí hráč sám ve vápně a přesnou střelou na zadní tyč snížil na 2:3. To domácí opět velmi povzbudilo a pak si vytvořili velkou územní převahu. Do našeho vápna létalo mnoho centrů jak ze hry, tak i z mnohých standartních situací, ale obrana v čele s brankářem Daňkem je již dokázala odvracet do bezpečí. Dvakrát měl dobrou palebnou pozici z přímých kopů domácí kapitán Míka, ale jednou trefil zeď a podruhé vysoko přestřelil. Naši se snažili o ojedinělé brejky do otevřené obrany, ale většinou to končilo ofsajdem. Když už se naši prosadili až k vápnu soupeře, tak střely končily nad brankou domácích. V tom vynikal především agilní Hrach, který se takto ke střele dostal třikrát, ale byl vždy tísněn, takže jeho střely postrádaly přesnost. Na druhé straně dělovku z 20 m vyrazil brankář Daněk. V samotném závěru už domácí vrhli vše do útoku, ale ani jednou se nedokázali dostat do nějaké vyložené šance. Po závěrečném hvizdu na hřišti i v hledišti propukla černická radost z cenného vítězství.

    Tento zápas byl nejlepší pozvánkou na zápas druhého kola, které náš tým odehraje v neděli 18.8. od 10.30 hod na našem hřišti proti favorizované Zruči, která v 1.kole smetla Staňkov 7:0.

pm