Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 2.kolo krajského přeboru mužů

2.kolo krajského přeboru mužůI druhé utkání mužů A skončilo vítězstvím !!!

TJ Sokol Černice - TJ Zruč  4 : 2  (3 : 0)

Branky : 24. a 33. Hrach, 16. Krystl, 88. Toman - 68. Róth, 77. Kazda

Sestava : Bouzek - Trnka (77. Nedvěd), Mlnařík, Huml, Švejda - Eger (86. Toman), Hohlberger, Skala (82. Chvojka), Krystl (89. Zelinski), Hrach - Peterka (77. J.Müller)

   Ve druhém kole nastoupili naši muži poprvé doma proti favorizované Zruči. Oběma celkům chybělo několik hráčů, na straně domácích Pinc, Pechek, J.Mastný, Vít a M.Müller, na straně hostí Knakal, Tobrman, Korelus a Fryček. Přesto se od úvodní minuty hrál výborný fotbal ve svižném tempu.  A k radosti domácích fanoušků to byli především Černice, kdo se staral o vzruch na hřišti. Hned v 1.min se do vápna prodral Hrach, ale místo střely volil zasekávačku, při které uklouzl a z nadějné pozice nebylo nic. Prakticky vzápětí se po centru z pravé strany objevil ve vyložené pozici na malém vápně Krystl, ale netrefil míč. V 5.min se na druhé straně fantasticky uvolnil přes Mlnaříka ex-ligista Róth a postupoval sám na našeho brankáře, ale novic v naší svatyni Bouzek míč dokázal ztlumit a Švejda na brankové čáře odkopl míč do bezpečí. Toto varování naštěstí nemělo na naše hráče žádný vliv a stále se tlačili do útoku a často ohrožovali branku hostí. V další obrovské šanci se objevil Peterka, který se po krásné přihrávce Krystla za obranu řítil sám na brankáře, ale po kličce nedokázal trefit odkrytou branku. V 16.min dostali naši hráči dárek od soupeře, když po dlouhém nákopu přišlo nedorozumění mezi brankářem a stoperem hostí a toho využil pohotový Krystl střelou do opuštěné branky - 1:0. Domácí nadále pokračovali ve výborném výkonu a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat a hlavně přišly i další branky. Ve 24.min se po hezké kombinační akci po pravé straně a následném centru prosadil mezi dvěma protihráči Hrach a procedil míč na bližší tyč - 2:0. Zaskočení hosté v těchto okamžicích zahrozili jen jednou, když po autovém vhazování do pokutového území pohotově vystřelili z otočky na vzdálenější tyč, ale Bouzek v naší brance byl pozorný a míč vyrazil. Ve 33.min přišla další velká chvíle našeho kanonýra Hracha, který zvýšil už na 3:0. Po zkušenosti z Chotíkova ale všichni věděli, že rozhodnuto ještě není. V další velké šanci se zjevil Huml, když k němu propadl centr z pravé strany, ale střelecká příprava trvala o chviličku déle než bylo potřeba a jeho gólovou ránu na poslední chvíli zablokoval obránce hostí. Na druhé straně se ještě zaskvěl náš brankář Bouzek, který vytlačil na roh tečovanou ránu do pravého horního rohu, když před tím naši ani nadvakrát nedokázali odvrátit míč do bezpečí.                Druhý poločas začal hned nebezpečným útokem hostí, který naše obrana odvrátila na poslední chvíli. Pak se hra přelévala rychle z jedné strany na druhou, naši měli několik nadějně rozjetých brejků, ale chyběla přesnější finální přihrávka. Povedla se jen jedna, po které šel Peterka opět zcela sám na brankáře, ale ten dokázal našeho útočníka v obrovské šanci vychytat. V 67.min po rychlém brejku dokázala naše obrana zastavit hosty jen za cenu faulu před naším pokutovým územím. Následný trestný kop přes zeď zastavila ruka jednoho z našich hráčů a rozhodčí nařídil penaltu proti našemu celku. K té se postavil hostující kanonýr Roth. Náš brankář dokázal pokutový kop vyrazit, ale bohužel se míč vrátil zpět k exekutorovi penalty a ten pohodlně vrátil míč do branky - 3:1. Zápas dostal okamžitě nový náboj, hosté povzbuzeni tímto úspěchem zatlačili náš tým do defenzívy a v 77.min se jim také podařilo vsítit kontaktní branku. Po průnikové přihrávce středem hřiště šel hostující hráč sám na našeho brankáře, kterému udělal kličku a do prázdné branky snížil na 3:2. Hned vzápětí se do šance řítil střídající J.Müller, ale nedokázal před brankářem zkrotit skákající míč. Zruč vrhla všechny síly do útoku a měla několik nadějných situací, ale naštěstí ani jednou nedokázali mířit přesně a míče končily vedle naší svatyně. V samotném závěru se prosadil po rohu J.Müllera hlavou další střídající hráč Toman a upravil na konečných 4:2. Konečný výsledek je možná překvapivý, ale vzhledem k průběhu celého utkání i zasloužený. V dalším utkání jedou naši hráči do Stříbra, kde hrají v sobotu 24.8. od 17 hod proti celku, který taktéž ještě nezaváhal. Sobotní výkon byl tou nejlepší pozvánkou pro naše fanoušky.

pm