Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Probuzení ze sna a tvrdý náraz - LSG pokračovala 5.kolem

Probuzení ze sna a tvrdý náraz - LSG pokračovala 5.kolem

Liga starých gard – 5. kolo – Rapid vyhrál v Černicích a je v čele.

Magnetem 5. kola 40. ročníku Ligy starých gard byl souboj vedoucích týmů soutěže, kdy Černice hostilyRapid. Hosté zaslouženě zvítězili a posunuli do čela tabulky. Smíchov ve vyrovnaném zápase třikrát dotahoval jednobrankový náskok Slovanu, ale v závěru rozhodl  o svém vítězství a je nyní druhý před Černicemi. Vejprnice o své výhře na Vodních stavbách rozhodly až v druhém poločase. Nedaří se Unionu, který jasně prohrál s Košutkou. Doubravecké derby vyhrálo domácí Senco. Střelecky sedařilo Peroutkovi a Ronešovi, kteří vsítili hattrick. K zajímavým zápasům 6.kola patří zápas na Košutce, kam zajíždí Černice.V závěru jedna smutná zpráva - včera navždy odešel dlouholetý fotbalový rozhodčí pan Miroslav Adamčík. Čest jeho památce!

VS - Vejprnice 3:6

Hosté vstoupili do zápasu velmi dobře a díky kombinační hře a rychlým brejkům se během půl hodiny dostali do vedení 2:0. Poté se hra vyrovnala a domácím se podařilo do poločasu vyrovnat. Do druhého poločasu hosté nastoupili stejně jako do prvního a vzali si vedení zpět. Poté postupně navyšovali skóre až na šest branek a to další šance zlikvidoval dobře chytající domácí gólman Šoltys. Domácí už potom jen korigovali výsledek třetí trefou.

Poločas: 2:2, Branky:  Roneš 3 (1xPK) - L.Paul 2, Křen 2, Svoboda, P.Davídek

Černice - Rapid 2:6

Hosté přijeli do Černic ve velmi silné sestavě, domácím naopak chybělo několik opor a proto první poločas vyzněl jasně pro Rapid. V 15. minutě se trefil hlavou Peroutka a v závěru poločasu se zaskvěl hostující Kovařík. Nejdříve se trefil k tyči z 25m a pak ve vápně přešel přes 4 domácí hráče a zasunul do prázdné branky. Po přestávce pokračoval Rapid v náporu, ale příliš otevřel hru a to se mu mohlo vymstít. Domácí snížili na 2:3, mohli i vyrovnat, ale šanci jim zlikvidoval hostující gólman Matějka. Po varování Rapid zlepšil obranu a zvýšil efektivitu v zakončení, když přidal ještě 3 branky.

Poločas: 0:3,Branky: Mojseňuk (PK), J.Davídek - Peroutka 3, Kovařík 2, Pytlík

Slovan - Smíchov 3:5

Smíchov přijel na Slovan v roli velkého favorita. Domácí zatím nedokázali letos ještě bodovat a tak začali opatrně. Hosté byli lepším týmem. Domácí spoléhali na rychlé protiútoky. Po jednom šli do vedení a to je povzbudilo. Smíchov dokázal rychle vyrovnat. Slovan šel znovu do vedení, hosté ale opět srovnali. A tak skončil první poločas. Ve druhé půli to bylo jako přes kopírák. Domácí bránili a chodili do nebezpečných protiútoků a když se jim opět podařilo jít do vedení rodilo se překvapení. Hosté měli tlak, ale Slovan dobře bránil a měl několik slibných akcí, při kterých dokázal hosty podržet brankář. Smíchov  dokázal opět vyrovnat a když si domácí srazili centr do vlastní sítě, už se nezmohli na vyrovnání. Vítězství potvrdili hosté v poslední minutě krásnou střelou z dálky.

Poločas: 2:2, Branky:  Hauer 2, Bulant – Lukes, Koc, Chaluš, Dlesk, Praizler

Senco - Letná 5:1

V úvodu lepší domácí po čtvrt hodině vedli o dva góly. Pak převzali iniciativu hosté a Senco několikrát podržel skvělými zákroky brankář Blábol. V dalším průběhu vyrovnaného a slušně hraného duelu byli i nadále domácí produktivnější a proto je jejich výhra zasloužená. Letná korigovala výsledek až za stavu 4:0 pro Senco zásluhou kanonýra Rady.

Poločas: 2:0, Branky: Pomp P., Pondělík, Vaigl (PK), Jonáš, Vlk - Rada

Union - Košutka 0:5

Začátek utkání nevyšel domácímu mužstvu podle jeho představ a hned z první vážnější akce a několika nedorozuměních v obraně, inkasovalo branku. Zbytek prvního dějství se nesl ve hře mezi šetnáctkami, s minimem vyložených šancí na obou stranách, za mírné převahy hostujících hráčů. Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči s odhodláním, otočit skóre ve svůj prospěch, dostali se do několika slibných šancí, ale žádnou nedokázali proměnit a tím změnit, pro ně, nepříznivý stav. Postupně se projevila větší fotbalová kvalita hostujících hráčů, kteří svoje šance proměnili a začali navyšovat skóre ve svůj prospěch. Velkou měrou k tomu přispěl i hostující hráč Josef Prokeš, který nastoupil až v průběhu druhého poločasu, ale stačil svým spoluhráčům připravit, přesnými přihrávkami, tři branky. Utkání tak dospělo do konečného výsledku, který jasně vyzněl pro hostující mužstvo.

Poločas: 0:1, Branky: J.Brejcha 2 /1xPK/, Sosnovec, Hladík, Kastner

Střelci: 14 - Peroutka (Rapid),10 - Faist (Rapid),9- L.Paul (Vejprnice),6 -

Lukes (Smíchov),Rada(Letná), 5- Karel (Košutka), Praizler (Smíchov),Bulant (Slovan),Roneš (VS),4- Hauer (Slovan),Kovařík (Rapid), J.Brejcha (Košutka).

Program 6.kola : úterý – 18.30: Rapid – Slovan, středa – 18.00: Letná – VS, Smíchov –Senco,18.30: Košutka - Černice, čtvrtek – 18.30: ZČE - Union, volno má Letná.