Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Po 4.kolech jsme na prvním místě - po super výkonu na Smíchově

Po 4.kolech jsme na prvním místě - po super výkonu na Smíchově

Liga starých gard – 4. kolo – Černice vyhrály na Smíchově a jsou v čele.

Již 4. kolem pokračoval 40. ročník Ligy starých gard.  V souboji loňského mistra s vícemistrem vyhrály Černice na Smíchově a probojovaly se do čela tabulky. Rapid vysoko přehrál Union a posunul se v tabulce na 2. místo.  K překvapení došlo ve Vejprnicích, kde těsně vyhrálo Senco. Košutkazískala první body, když porazila Petřín a Letná si poradila se Slovanem. Střelecky se dařilo Peroutkovi, který vsítil 5 branek a v čele soutěže střelců vystřídal spoluhráče Faista. K zajímavým zápasům 5.kola patří zápas v Černicích, loňský mistr hostí Rapid.

Vejprnice –Senco 2:3

Domácí nastoupili nekompletní a proti dobře hrajícím hostům se v prvním poločase nedokázali prosadit. To hosté si vypracovali tříbrankové vedení do poločasu. Ve druhém poločase se domácí potýkali s nepřesností přihrávek na mokrém terénu. Hosté zase nedokázali najít recept na obranu domácích a několikrát byli vystaveni do ofsajdu. Ke konci zápasu domácí nejdříve neproměnili pokutový kop, ale přesto se jim ještě podařilo zápas 2 góly zdramatizovat. Na vyrovnání však již nezbyl čas.

Poločas: 0:3, Branky: L.Paul 2 /1xPK/ - Vela, Pondělík, Vela,

Rapid – Union 9:1

Hosté přijeli na Lopatárnu ve velmi oslabené sestavě, výrazně chyběl brankář Stuchl a tak musel chytat vedoucí týmu L.Kučera. Od začátku zápasu měl Rapid utkání pod kontrolou, střelecky se dařilo Peroutkovi a tak výsledek prvního poločasu byl 5:0. Druhý poločas odehráli hosté pouze s 10 hráči, Rapid postupně navyšoval skóre, ale desátou branku se mu nepodařilo vstřelit, naopak Štorc v závěru z brejku korigoval na konečných 9:1.

Poločas: 5:0,Branky: Peroutka 5, Faist, Hlaváč, Brabec, Novák - Štorc

Smíchov – Černice 1:3

Utkaní začalo ve velmi vysokém tempu, kdy hosté byli více na balonu a zaslouženě se ujali v 15. min vedeni, když se trefil z úniku Lešťan. Poté se hra více vyrovnala, šancí bylo málo a tak skončil poločas 0:1. Druhý poločas se hrál parádní fotbal, šance se střídaly na obou stranách a oba gólmani Hajžman a Andrs předváděli skvělé zákroky. V 55. min. po pěkné kombinaci srovnal Hudec. Zlom utkání ale zřejmě nastal o 10 min. později, kdy zbytečnou penaltu proměnil Mojseňuk. Domácí se poté vrhli do útočení, ale Sulek svoji velkou šanci neproměnil. Vítězství Černic pak stvrdil hlavou Peteřík.

Poločas: 0:1, Branky:  Hudec – Lešťan, Mojseňuk (PK), Peteřík

Letná – Slovan 5:3

Celkem v  poklidně vedeném zápase byla domácí Letná od začátku o gól lepší. Vcelku vyrovnaný zápas rozhodlo proměňování šancí a protože Letná jich proměnila pět a Spoje jen tři, vyhrává domácí Letná 5:3.

Poločas: 3:2, Branky: Rada 2, Gartner, P.Klička, Vodička – Bulant 2, Hauer

Košutka– ZČE 3:1

Dokud hosté hráli o 11 hráčích, zápas byl vyrovnaný.Domácí se dostali do vedení 1:0 Karlem,ale hosté srovnali na 1:1 po pěkné akci Maškem. Po odstoupení hráčů hostí pro zranění automaticky narostla převaha domácích,ale hosté statečně hráli otevřený fotbal až do konce

Poločas: 1:1, Branky: Karel 2, Řeřicha - Mašek

Střelci: 11 - Peroutka (Rapid),10 - Faist (Rapid),7- L.Paul (Vejprnice), 5- Lukes (Smíchov),Karel (Košutka), Rada (Letná), 4 - Praizler (Smíchov),Bulant (Slovan),3 – Pata (Rapid), Hrdlička (VS).

Program 5.kola : pondělí – 18.00: Slovan – Smíchov, středa – 18.00: Union - Košutka, 18.30: Černice - Rapid, VS – Vejprnice, čtvrtek – 18.30:Senco – Letná, volno má ZČE.