Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Liga starých gard začala 1. kolem- Černice zvítězili o gól v napínavém souboji .

Liga starých gard –1. kolo – Smíchov remizoval na Rapidu

Prvním kolem začal 41. ročník Ligy starých gard. V kvalitním zápase loňského mistra s vícemistrem remizoval Rapid se Smíchovem 3:3, ačkoliv vedl 3:1. Černice v útočně laděném zápase těsně zvítězily nad Slovanem. Petřín vysoko porazil Vodníky, Vejprnice vyhrály na Letné a Košutka jasně zvítězila na Senku. K zajímavým zápasům 2. kola patří utkání ve Vejprnicích, kam zajíždí Černice.

Rapid - Smíchov 3:3

Domácí začali náporem a brzy se ujali vedení po hlavičce Faista. Smíchov mohl vyrovnat, ale Praizler neproměnil brejk na brankáře Dlouhého. V zápětí se prosadil Brabec, když udělal blafák hostujícímu brankáři Hajšmanovi. V závěru poločasu snížil lobem Dlesk. Po přestávce se z brejku prosadil Řežáb, který mohl z dalšího brejku zvýšit na 4:1, ale gólmana nepřehodil. Pak se prosadil rychlonohý Praizler, který pláchl domácím obráncům a obešel i domácího brankáře. Rapid měl nadále mírnou převahu, ale neproměnil několik dobrých příležitostí a tak přišel trest, když se z penalty trefil Dlesk a srovnal na 3:3.

Poločas: 2:1, Branky: Faist, Brabec, Řežáb – Dlesk 2 (1xPK), Praizler

ZČE – VS 7:2

Bylo vidět, že je to první utkaní v nové sezoně. Hodně nepřesností a neproměněných šancí  na obou stranách. Ve druhém poločase domácí zpřesnili koncovku a dovedli utkaní do vítězného konce.

Poločas: 2:1, Branky: T. Zikmund 2,Filmak 2,Gožo,Vozka,vlastní – Fořt, Roneš

Černice – Slovan 4:3

Zápas začal oboustranně útočně, kdy se hodně zapomínalo na obrannou hru. První vážný pokus se zrodil ve spolupráci domácích útočníků, kdy hbitý Davídek po prodlouženém centru skóroval k tyči na 1:0. Potom domácí sevřeli hosty a po několika orazítkovaných konstrukcí doklepl před otevřenou bránou Nový. Následně začali přebírat otěže zápasu hosté a vytěžili po brejku snižující gól. To bohužel pro obranu domácích bylo varování, přesto si opět nechali utéct velice agilního Bulanta, který srovnal na 2:2. Druhý poločas byl opět ve znamení velkého tlaku domácích, který vyvrcholil 2 slepenými góly ke konci zápasu. Když se o 4. gól v zápase pro domácí postaral hostující Jäger. Hosté poté snížili na rozdíl jedné brány, ale domácí již dokázali udržet vítězství ve svých rukou.

Poločas: 2:2, Branky:  Davídek, Nový, Kaňák, vl. Jäger - Bulant 2, Hauer

Letná – Vejprnice 1:4

V 1. kole ligy starých gard přivítala domácí Letná hosty z Vejprnic. Hosté byli po celou dobu utkání lepším týmem, dobře kombinovali a vytvářeli si mnoho příležitostí ke vstřílení gólů. Nebýt domácího gólmana Chaloupka byl by výsledek pro domácí daleko horší.

Poločas: 0:3, Branky: März - Löwy 2, Davídek, Košťál

Senco – Košutka 0:4

Utkání rozdílných poločasů, v 1. kralovali hosté, ve druhém domácí, ale bez brankového vyjádření, naopak z brejku obdrželi 4. branku.

Poločas: 0:3, Branky: Láryš, Řeřicha, J.Brejcha, Kerndl

Program 2.kola : pondělí – 18.00: Slovan – Košutka, středa-18.00: Vejprnice – Černice, Smíchov – Letná, 18.30: VS – Rapid, čtvrtek – 18.30: Senco – ZČE.