K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Liga starých gard – 12. kolo –Rapid jarním půlmistrem.

Liga starých gard – 12. kolo –Rapid jarním půlmistrem.

Prvním kolem podzimní části pokračoval 40. ročník Ligy starých gard. Jarním půlmistrem se stal Rapid, který doposud neztratil ani bod. Tentokrát v dohrávce 8. kola vysoko porazil Slovan. V neúplné tabulce je na druhém místě Smíchov před Černicemi, které snadno vyhrály na Vodních stavbách. Vejprnice porazily poslední Union. V zápase sousedů v tabulce zvítězila Letná nad Petřínem. Kontumací skončil zápas Slovanu se Senkem, neboť hosté měli k dispozici nedostatečný počet hráčů. Střelecky se dařilo Pytlíkovi, Faistovi a Lešťanovi, kteří zaznamenali hattrick. Liga bude teď mít přestávku, začínat by se mělo 13. kolem v týdnu od 15. srpna 2022.

Letná – ZČE 4:1

V předehrávce podzimní části zavítal na Letnou celek z nedalekého Petřína. Domácí se nesešli a začali utkání v 10, ale i přes tento handicap se semkli a bojovali co to šlo, hosté měli 20 minut převahu, kterou zužitkovali jedním gólem. Ještě v průběhu první půle Letná doplnila svůj počet na plnohodnotných 11 lidí a ještě do konce prvního poločasu stihla otočit výsledek na 2:1 pro domácí. V 2. půli se hrál vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách, které však nebyly využity. A tak až po chybě hostujícího gólmana vstřelila Letná 3. gól vcelku snadno. Hostům se bohužel zranil hráč a tudíž dohrávali paradoxně o 10. Letná  na konci utkání přidala čtvrtý gól z pokutového kopu a zrodil se výsledek 4:1 pro domácí. Jinak je nutné poděkovat všem, kdo byli na hřišti. Za to, že odehráli férový zápas a byl k vidění  vcelku pohledný fotbal z obou stran, jak by to v zápasech staré gardy mělo být.

Poločas: 2:1, Branky: Rada 2, Pešek, Dobrý (PK) - Pálek

Vejprnice – Union 5:2

Poslední zápas jarní části se odehrál v pohodovém a přátelském duchu. Domácí měli po celý zápas převahu a dostali se do vedení již 5:0. Hosté dali výsledku konečnou podobu až v závěru, kdy se utkání dohrávalo.

Poločas: 4:0, Branky: Tauš 2, Davídek, Koza, Baxa - Prcín, Seidl

VS Plzeň– Černice 2:8

Domácí sice otevřeli skóre zápasu, ale výborně hrající hosty to nezaskočilo, postupně skóre otočili a do kabin šli již s rozhodujícím náskokem. Po přestávce převaha hostujícího celku pokračovala a navyšovalo se i jejich skóre. Domácím se podařilo pouze nepatrně korigovat jednou brankou.

Poločas: 1:4, Branky: Hrdlička, Nový Jan - Lešťan 3, Novotný 2, Spörl, Mareš J., Vlček (PK)

Smíchov – Košutka – utkání bylo odloženo na podzim.

Slovan – Senco 3:0 – kontumačně, hosté se pro malý počet hráčů k zápasu nedostavili.

Dohrávka 8. kola : Rapid - Slovan11:2

Rapid měl v zápase výraznou převahu a postupně navyšoval skóre. V 1. poločase se blýskl hattrickem Pytlík. Hosté Bulantem snižovali na 5:1 v závěru poločasu. Po přestávce  vstřelil rychlý hattrick Faist, hostující Nosek krásně trefil z dálky  růžek domácí branky. Z důvodů zranění hráčů se dohrávalo 9 na 9!

Poločas: 6:1, Branky:  Pytlík 3, Faist 3, Parlásek 2, Pata, Liška, Janout – Bulant, Nosek

Střelci: 21 - Peroutka (Rapid),17 - Faist (Rapid),11 - L.Paul (Vejprnice),Jandoš (Smíchov), Karel (Košutka), Roneš (VS),10-Bulant (Slovan),Hrdlička (VS),Rada(Letná), 9-Lešťan (Černice), 8–Kovařík, Pytlík  (oba Rapid),7 –Praizler (Smíchov).