Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Garda si opět po delší době dobře zahrála a přestřílela Dynamo

Garda si opět po delší době dobře zahrála a přestřílela Dynamo

Liga starých gard – 5. kolo –Slovan vyhrál na Smíchově!

1. jarním kolem pokračoval 41. ročník Ligy starých gard. Velkým překvapením skončil zápas na Smíchově, kde vyhrál Slovan. Nečekala se také výhra Vodních staveb nad Košutkou. Doubravecké derby skončilo jasným vítězstvím Rapidu. Též další zápasy skončily jasným vítězstvím domácích – Černice porazily Petřín a Vejprnice zvítězily nad Sencem. Střelecky se dařilo Pytlíkovi, Lešťanovi a Strakovi, kteří vstřelili hattrick. Do čela soutěže střelců se probojoval Bulant. K zajímavým zápasům 6. kola patří zápas na Lopatárně, vedoucí Rapid hostí druhé Černice a utkání Smíchova s Vejprnicema.

Letná - Rapid 0:6

Rapid vedl již v 5. minutě 2:0, po laciných brankách, které vstřelil Pytlík. Hosté pokračovali v kombinační hře a tak 1. půle skončila výsledkem 6:0. Domácí si do přestávky nevypracovali vyloženou příležitost, nastřelili jen břevno po nevydařeném centru. I druhý poločas pokračovali hosté v převaze, ale příležitosti již nevyužili díky neefektivní koncovce. Letná měla jedinou šanci, ale Vodička hlavou trefil jen břevno hostující branky.

Poločas: 0:6, Branky:  Pytlík 3, Peroutka 2, Faist

VS – Košutka 3:1

Zápas se hrál na mokrém terénu za slabého, ale trvalého deště a to se projevovalo na kontrole míče u hráčů obou stran. V prvním poločase padla pouze jediná branka domácích, přestože v poslední minutě mohlo být vyrovnáno, ale hostující útočník z malého vápna přestřelil branku. Ve druhém poločase se hra mírně přiostřila. Přes oboustranné šance se podařilo domácím navýšit náskok na tři branky a až poté hosté korigovali výsledek.

Poločas: 1:0, Branky:  Pavlíček 2, Roneš (PK) - Kastner

Černice - ZČE 6:1

Zápas začal z obou stran v opatrné taktice, po které se domácí ke konci prvního poločasu osmělili k několika útočným výpadům. Skóre otevřel v prvním poločase po hezké kombinační akci Lešťan, který se následně postaral o hattrick. Hosté však nesložili zbraně a kolmými přihrávkami mezi obranu se neustále snažili vstřelit gól. V druhém poločase se obraz hry nezměnil a domácí po několika zajímavých akcí završili skóre na 6 branek. Hosté z ojedinělé akce na konci zápasu korigovali výsledek Salákem na 6:1.

Poločas: 1:0, Branky: Lešťan 3, Zeman 2, Hacker - Salák

Smíchov – Slovan 3:6

Oba dva poločasy probíhaly podle stejného scénáře, hosté poctivě bránili, vyráželi do rychlých brejků a trestali. Dařilo se zejména Bulantovi, který se probojoval do čela o krále střelců a též Koppovi, oba zaznamenali dvě branky.

Poločas: 1:2, Branky: Dlesk, Praizler, Jandoš - Bulant 2, Kopp 2, Nosek, Hrubý

Vejprnice - Senco 7:2

Za trvalého mírného deště se hrálo na umělé trávě. Domácí měli od začátku trvalou převahu, ale hosté odolávali a drželi si dlouho pouze jednobrankové manko. Jenže domácí do poločasu své vedení navýšili a hostům se zranili 2 hráči. Když hned na začátku druhé půle přidali domácí další 2 góly, bylo o vítězi rozhodnuto. Zápas se poté jen dohrával a k vidění byly góly ještě na obou stranách.

Poločas: 3:1, Branky: Straka 3, Košťál 2, Löwy, Hönig – Pondělík O., Šťastný

Střelci:  8 -  Bulant (Slovan), 7- Peroutka (Rapid), 6  – Tříska (Smíchov), Kovařík (Rapid), 5 –Filmak, P.Zikmund (oba ZČE), Roneš (VS), 4 -   Hrdlička, Pavlíček  ( oba VS), Straka, Košťál (oba Vejprnice) a Lešťan (Černice).

Program 6. kola : úterý-18.30: Rapid - Černice, středa-18.00: Smíchov – Vejprnice, 19.00: VS-Slovan, čtvrtek-18.30: Senco – Letná, 19:00: ZČE-Košutka.