K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Černice prohrály v penaltovém rozstřelu už pošesté!

Černice prohrály v penaltovém rozstřelu už pošesté!

Černice neprožívají úplně úspěšné jaro, s ohledem na jejich tažení v podzimní části. Do utkání s Nepomukem získaly pouze 10 bodů, když celkem čtyřikrát na jaře prohrály v penaltovém rozstřelu. Celek pod vedením trenéra Kurala na tuto nešťastnou statistiku navázal i v Nepomuku, kde opět nechal dva body svému soupeři.

Začátek zápasu byl ve znamení prudkého deště, který nedal v podstatě do 20. minuty možnost technickému fotbalu a hráči museli počítat s nepříjemnými odskoky a kluzkým povrchem. Krátce po 22. minutě pak hostující brankář trefil zblízka svým odkopem před ním vyskakujícího útočníka a míč směřoval k jeho bráně. Černická obrana si ale s nebezpečným míčem poradila.

Důrazná hra na mokrém povrchu více vyhovovala domácímu celku, který ze střídavých protiútoků mohl vytěžit více. Jenže hosté se do poločasé přestávky mnohdy i se štěstím ubránili inkasování i jen jediné branky. Černičtí pak troskotali na finálních přihrávkách, které si pohlídal buď brankář nebo jeho obrana. Ale přeci jen se dočkali branky. V nastaveném čase se za obranou zjevil Patrik Eger, který se pokusil technicky přehodit domácího Flanderu a v tuto chvíli si domácí brankář vybral slabou chvilku, jelikož mu míč proklouzl přes prsty do jeho sítě.

Jenže už po výměně stran zůstal po centru do vápna stát "na žvejkačce" i hostující Gottwald a nikým nehlídaný Jakub Chalupný pak hlavičkou z malého vápna uklidil na 1:1. Následně se další půlhodinku hrálo z jedné strany na druhou a protiútok jednoho týmu střídal ten druhý.

Až v 75. minutě se jeden z nich ujal a po klasickém "nedáš - dostaneš" mohli slavit hosté. Nepomučtí ze dvou centrů, které proletěly vápnem zakončit nedokázali, naopak na druhé straně se do samostatného úniku dostal Jan Peterka a s domácím Flanderou si střelou na zadní tyč poradil. Nicméně ani toto nebyla tečka za výsledkem zápasu, jelikož pět minut před koncem se po křižném pasu objevil nehlídán na druhé straně vápna Matyáš Kašpar, která v podstatě v sedě procpal míč za černického Gottwalda a jelikož ani jeden tým na vyrovnávací branku více nezareagoval, šlo se na penalty.

Noční můra Černic se opět projevila, když hosté jednou zaváhali a po všech přesných zásazích Nepomuku se domácí radovali ze druhého bodu.

Ohlasy k zápasu

FK Nepomuk

Jiří Slach, asistent trenéra: Černice nehrály špatně. Byl to vyrovnaný zápas a myslím, že v závěru byla remíza spravedlivá. My jsme bohužel obdrželi branky po útocích přes střed hřiště, kdy jsme nezachytili rychlé útoky hostů. Na penalty se nám daří a to jsme potvrdili i v tomto zápase.

TJ Sokol Plzeň - Černice

Petr Kural, trenér: Opět jsme si prohráli utkání v samém závěru a penalty potvrdily naší slabou disciplínu. Na druhou stranu, utkání bylo o tom, které mužstvo promění více protiútoků, protože se střídaly na obou stranách. Remíza asi odpovídala průběhu zápasu.