Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 17.kolo I.A třídy Sokol Černice - Sokol Košutka 2:0 (1:0)

17.kolo I.A třídy Sokol Černice - Sokol Košutka 2:0 (1:0)TJ Sokol Černice - Sokol Košutka 2 : 0 (1 : 0)

Branky : 16. J.Mastný, 71. Toman

Sestava : Daněk - Trnka (88. Hacker), Mlnařík, Pinc, Švejda - Hohlberger (81.Laibl), Vít, J.Müller, Chvojka (52. Toman) - Nedvěd (66.Stoilov), J.Mastný

Po minulém výborném výkonu a výhře na hřišti vedoucího Meclova nastoupili naši hráči v domácím azylu na umělce v Luční ulici proti Košutce. Na tomto hřišti se našim dlouhodobě nedaří a úvodní minuty nenaznačovaly nějakou změnu k lepšímu. Hosté nastoupili s velkým nasazením a  okamžitě přistupovali k našim hráčům a znemožňovali jim rozehrávku již na naší polovině. Výsledkem byly velmi časté ztráty a tím i územní převaha Košutky. Ta se často dostávala k našemu vápnu, ale zase naopak obranná činnost našeho celku byla výborná a prakticky nedovolila Košutce přímé ohrožení naší branky. V samotném úvodu zahrozil jen centr z pravé strany, který naštěstí nebyl úplně přesný a zachytil ho náš brankář před zcela volným útočníkem hostí. Na druhé straně se jako blesk z čistého nebe objevil na velkém vápně osamocený Müller, ale jeho pohotová střela nebyla bohužel důrazná a brankář Košutky s ní neměl žádné potíže. V 16.min byl ale těsně před pokutovým územím hostů zahákován při pokusu o střelu J. Mastný a sám postižený se postavil k exekuci přímého kopu. Hostující brankář si postavil zeď z 8 hráčů a když se vedle postavili ještě naši hráči, tak nemohl absolutně nic vidět. J.Mastný toho dokonale využil a přesnou střelou na vzdálenější tyč rozvlnil síť - 1:0. Košutka ale nadále tlačila náš tým před vlastní polovinu, ale obrana i někdy se štěstím veškeré centry či přihrávky do pokutového území úspěšně odvracela. Naopak v samotném závěru ještě Hohlberger pronikl po pravé straně do pokutového území, ale zpětnou přihrávkou nenašel ani jednoho z dvojice našich hráčů před poloprázdnou brankou. Druhý poločas už byl naprosto vyrovnaný a byli to spíše naši hráči, kdo byl aktivnější směrem dopředu. Asi dvacet minut se žádná velká šance neurodila, až teprve pak se osmělili hosté. Výstavní dělovku z 25 m vyrazil brankář Daněk konečky prstů na roh a bylo velkým štěstím, že střela mířila pouze doprostřed branky. O chvilku později už se začali dít zajímavé věci na druhé straně. Nejprve po nedorozumění brankáře hostí se svým obráncem odcentroval před branku Nedvěd, kde hlavičkoval Hohlberger, ale chybějícího brankáře nahradil jeden z obránců a vyhlavičkoval míč z prázdné branky pryč. V 71.min se prosadil se štěstím střídající Toman, když jeho přihrávku srazil do vlastní sítě obránce Košutky - 2:0. Pak měli naši stejně jako před týdnem mnoho nadějných brejkových situací, ale ani Hohlberger ani dvakrát Stoilov ve svých velkých šancích neuspěli. Na druhé straně ani Košutka nesložila zbraně a do posledních minut se snažila aspoň zkorigovat výsledek. Opět do vápna přilétlo několik ošemetných centrů, ale naša obrana v čele s Daňkem obstála na výbornou. Nakonec ani našemu týmu nevadilo, že v tomto zápase chyběli oba kanonýři Hrach a Pechek.

Po tomto vítězství se náš tým posunul v tabulce již na 3.místo a už reálně začíná "hrozit" baráž o postup do vyšší soutěže. V dalším kole hrají naši hráči na hřišti dalšího silného celku Staňkova, a to v neděli 24.3.2019 od 15 hod. Určitě si zaslouží podporu svých fanoušků, které tímto na tento zajímavý zápas zveme.

pm