Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Stará garda Černice skončila po roce opět druhá !!

Stará garda Černice skončila po roce opět druhá !!

Liga starých gard – 22.kolo –  Košutka porazila Petřín a skončila pátá.

Posledním kolem pokračoval 36. ročník Ligy starých gard. Mistr ze Smíchova vyhrál na Unionu  a s velkým náskokem suverénně vyhrál Ligu. Bylo to jejich již 10. vítězství, naposled se radoval z titulu v roce 2011.  Druhé Černice   vyhrály na Petříně a překvapivě jen remizovaly na Senku. Třetí Rapid vysoko porazil poslední Slavii.  V souboji o konečné páté místo vyhrála Košutka nad Petřínem. Šesté místo tak před Petřínem obsadily Vodní stavby, které nestačily na čtvrtý Slovan. Vejprnice vyhrály na Letné a obsadily tak díky horším vzájemným zápasům s Petřínem osmou příčku. Zbývá  dohrát ještě zápas 13.kola Smíchov-Vejprnice. Střelecky se dařilo Barochovi, který za poločas nasázel Slavii 5 branek. Hattrick zaznamenali Laibl a Bulant. Soutěž střelců i přes absenci v posledních zápasech z důvodu zranění pravděpodobně vyhraje podruhé Jandoš. První titul získal v roce 2013. Na druhém místě jsou zatím Lukes, Bulant a Hrdlička a na třetím Laibl.

Rapid – Slavia 12:1

Rapid se rychle ujal vedení, ale pak to bylo z jeho strany dlouho vše. Domácí naráželi na dobře organizovanou obranu Slavie. Hostující Kramer ve velké příležitosti netrefil míč a pak se z 35 metrů prosadil Novák, který přehodil domácího brankáře. V poslední minutě prvního poločasu Zelenka z penalty zvýšil na 2:1. Do druhého poločasu nastoupil střelec Baroch a během 20 minut nasázel hostům 5 branek a rozhodl o výsledku zápasu. Pak se již zápas již jen dohrával a Rapid postupně navyšoval skóre.

Poločas: 2:1, Branky: Baroch 5, Faist 2,Žemlička 2,Zelenka (PK),Brabec, L.Dlouhý-Novák

Union – Smíchov 1:4

Utkání se hrálo v režii favorita, domácí vytvořili obranný blok před svojí brankou, který hosté s obtížemi překonávali. Přes důslednou obranu Unionu se Smíchov dostal do vedení a jejich hra se zklidnila. Po přestávce se  domácí dostali do několika slibných příležitostí, podařilo se jim snížit, ale na zvrat již neměli síly. Smíchov v závěru neproměnil několik tutovek a tak zápas rozhodl nestárnoucí F.Holík, když uzavřel skóre a tím zaokrouhlil počet svých vstřelených branek na 180.

Poločas: 0:2, Branky: Kuchař-Praizler,Hendrych,Ranc,F.Holík

Košutka - ZČE 2:0

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, zato ale hodně neurovnaná, nepřesnosti se kupily na obou stranách. První a poslední šanci měli hosté, ale domácí gólman nepřesnou střelu z blízkosti zlikvidoval. Domácí měli několik nepřesných střel. Až po jednom odraženém míči  z poza hranice pokutového území se krásnou střelou ujala Košutka vedení. Ve druhém poločase se snažili domácí pojistit vedení, ale marně. Měli menší územní převahu, ale koncovka byla žalostná. Petřín se snažil o vyrovnání z brejkových situací, ale dobře organizovaná domácí obrana nepřipustila soupeře k vážnějšímu ohrožení branky. Deset minut před koncem se domácím podařilo vstřelit kýžený pojistný gól a tím si zajistili celkově páté místo.

Poločas: 1:0,Branky:Mašek,J.Brejcha

Letná - Vejprnice 1:3

Hosté byli po celý zápas lepším týmem, lépe kombinovali, ale paradoxně si více brankových příležitostí vytvářeli domácí, které však nedokázali využít. Hosté se po přestávce dostali do dvoubrankového vedení, domácí se v závěru dočkali, snížili na 1:2, ale bohužel se jim i přes šance vyrovnat nepodařilo. Vejprnice přidaly v závěru ještě třetí branku.

Poločas : 0:0, Branky:Valič-Kydlíček 2,Rolinger

Senco - Černice 2:2

Hrálo se oboustranně útočné a slušně hrané utkání, ve kterém si hosté vytvořili územní převahu a více gólových příležitostí. Senco několikrát zachránil výborně chytající Řezáč. Domácí dvakrát po úspěšně zvládnutých brejkových siutuacích vedli, favorizované Černice zaslouženě vyrovnaly, byť až v poslední minutě.

Poločas : 1:1, Branky:Vlk,Šimr-Laibl,Vlček

VS - Slovan 4:7

Domácí nastoupili v kombinované sestavě a nezachytili začátek zápasu. Hosté brzy vedli 2:0. Pak začali skórovat i domácí, kterým se podařilo vyrovnat na 3:3, ale těsně před přestávkou si hosté vzali vedení zpět. Ve druhém poločase dobře hrající hosté skóre navýšili a zaslouženě si odvezli všechny body.

Poločas : 3:4, Branky:Hrdlička 2,Roneš,Papež-Bulant 3,Pavlíček 2, Tupec, M.Feiferlík,

Dohrávka 19.kola:

ZČE – Černice 3:7

Domácí byli favoritovi utkání vyrovnaným soupeřem, ale Černice na rozdíl od Petřína byly efektivnější v proměňování šancí.

Poločas: 2:4, Branky: D.Vacek 2, Rádl-Laibl 3,Šlajs 2,Toman,Vlček

Dohrávka 13.kola:  Smíchov - Vejprnice – středa- 16:30.

Střelci: 37 - Jandoš (Smíchov), 30 - Lukes (Smíchov), Bulant (Slovan),  Hrdlička (VS), 28- Laibl (Černice), 27-Pavlíček (Slovan),  20 - Praizler (Smíchov), 19- Faist, Hucl (oba Rapid), Stoilov (Černice), 18 – Baroch (Rapid), 17- Roneš (VS), 16- Šlajs (Černice), 15-Rada (Letná), 14 - Mojseňuk (Černice), M.Vacek (Union).