Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Shrnutí zápasů všech kategorií TJ Sokol Černice

Shrnutí zápasů všech kategorií TJ Sokol ČernicePODZIM 2021 - TJ SOKOL ČERNICE
Po dvou neukončených sezónách vstupovali všichni s nadějí, že už se covidová opatření fotbalu nedotknou a podzimní sezóna se v klidu odehraje. Což také na 95% platilo.
Muži A jsou sice stále vedeni jako nováček krajského přeboru, ale nemínili se spokojit s bojem o záchranu. Kádr doznal pár změn, odešli Pechek a Hohlberger, naopak přišel obránce Petr. Po krátké letní přípravě začali naši hráči těžkou porážkou v Chotíkově po slabém výkonu. Naštěstí hned vzápětí přišla pětizápasová šňůra vítězství a náš celek se ocitl na 2.místě průběžné tabulky. Ovšem pak přišla série zápasů s nejlepšími celky a naopak náš tým odešel pětkrát poražen, ačkoliv minimálně ve třech zápasech nebyl horším týmem. Sinusoida výsledků pokračovala i nadále, když pak naši hráči třikrát za sebou vyhráli, aby nakonec v posledním kole zbytečně podlehli Holýšovu na jeho hřišti. Na některých výsledcích se podepsala občas i početná marodka, která se nevyhnula ani oporám týmu jako kapitán Mlnařík nebo střelci Hrach s Peterkou. Navíc po pár zápasech mužstvo opustil šikovný záložník Jakub Müller, který odjel na studia do Norska. Celkové deváté místo s malým odstup za třetím celkem tabulky ale dává naději na jarní posun do horní poloviny. Nejlepším hráčem týmu byl jednoznačně stoper Michal Vít, spolehlivé výkony pak předváděly nestárnoucí brankář Daněk, obránce Petr, útočník Peterka či se šesti brankami nejlepší střelci Patrik Eger a Hrach. Věříme, že trenéři Petr Kural a Václav Sláma dokáží s týmem na jaře bojovat o přední příčky v tabulce.
B-tým mužů pod vedením Václava Nesnídala prokazoval stabilní výkonnost, ačkoliv kádr se v jednotlivých zápasech velmi často měnil.Což je ale údělem většiny B-mužstev. Celkové páté místo je slušným základem pro jarní boje. Co je ale důležité, že do kádru se postupně zapracovávají talentovaní mladí dorostenci a to dává naději pro budoucnost našeho fotbalu. V brance se stále zlepšuje Gottwald a po splnění svých povinností v zápasech dorostu se do naší rezervy postupně prosazují i Miletínský, Kozák a Špilar. Nejlepším střelcem se stal s 8 brankami Pipaš, který prokázal postupný růst své výkonnosti.
Tým dorostu převzal trenér Davídek. Mužstvo v úvodu sezóny doplatilo na pozdní zapojení některých hráčů do tréninku. Po čtyřech kolech měl tým 0 bodů a hrozivé skóre 5:27. Postupně se ale výkonnost zlepšovala a přišlo i několik výher. Nakonec tedy 8.místo není zase tak špatné. Oporami týmu byli především brankář Špilar, obránce Miletínský a útočník Nesnídal, který byl také s 11 brankami nejlepší střelec našeho celku. Paradoxně druhým nejlepším střelcem pak byl s 5 brankami brankář Gottwald přeškolený pro zápasy dorostu na středního záložníka. I tady věříme, že po kvalitní zimní přípravě dojde k velkému zlepšení. Bude ale pochopitelně záležet na přístupu samotných hráčů.
Velkým oříškem pro náš oddíl byl tým starších žáků. Před sezónou tým opustili jejich dlouholetí trenéři a po nepříliš dobré komunikaci s výborem předali tým v dost okleštěném počtu s doporučením zrušit tuto kategorii. Týmu se jako trenér ujal Mach a snažil se o zázrak v podobě odehrání letošního ročníku se ctí. Což se také za velké pomoci několika mladších žáků i podařilo. Dokonce se tým pohybuje i v horní části tabulky, což je ale v tuto chvíli nepodstatné. Tento celek ale v závěru poznamenala onemocnění či karanténa a tak poslední dvě kola jsou odložena a snad se je podaří ještě odehrát. Nejlepšími hráči byli Šmídl, Jiřík a s 20 brankami nejlepší střelec Martin Hlaváč.
Mužstvo mladších žáků vedou trenéři Gottwald a Mašek. Po nadějném začátku se v závěru tým po třech těsných porážkách o gól propadl na konečné 8.místo, ale ani tady není umístění důležité. Tým předváděl slušné výkony a někteří hráči se už začínají prosazovat i ve vyšší kategorii. Také tady v samotném závěru soutěže trpěl tým karanténami a absencemi, což se podepsalo v posledních zápasech i na výsledcích. Nejlepšími hráči byli 10-gólový Filip Gottwald, dále Komár a Luchian.
Mužstvo starších přípravek pod vedením Petra Stoilova a Tomáše Mráze a stejně tak tým mladších přípravek pod vedením Jiřího Mareše a Jiřího Šandy hrály své zápasy turnajově a většinou se jim dařilo. Především ti mladší patřili k nejlepším v celé soutěži a získali i pár cenných skalpů včetně výher nad Petřínem a Viktorkou U8. Oba týmy disponují širokým kádrem, takže se sestavy často mění, aby dostali příležitost postupně všichni žáčci.
Předpřípravkám se věnují trenéři Tomáš Havel, Jiří Novotný a Michal Bouřa a mají v kádru celkem 30 dětí. Tyto děti ještě nehrají zápasy, ale už uchutnávají fotbalovou atmosféru formou průpravných her.
A to nejlepší nakonec. Naše stará garda dokázala potřetí v historii vyhrál svojí ligu před Smíchovem a Rapidem. Trenér, vedoucí mužstva i hráč v jedné osobě Radek Mareš dokázal zmobilizovat mužstvo a po infarkovém závěru dovedl tým až k titulu. Po úvodní porážce na Smíchově přišla série devíti výher a celkové druhé místo před nadstavbou. Po úvodní jasné porážce na Rapidu už situace vypadala beznadějně. Ale poté, co náš tým přehrál Petřín a vedoucí Smíchov padl s Rapidem vznikla před závěrečným kolem velmi zajímavá situace. Náš celek hrál poslední kolo s dosud vedoucím Smíchovem, kterému stačil jen bod k titulu. Naopak náš tým potřeboval vyhrát aspoň o 6 branek, což se před zápasem jevilo jako nemožné. Ale naši Oldies prokázali velkou bojovnost a především fotbalovost. V poločase vedli 2:0 a po skvělém úvodu do 2.půle již 15 minut před koncem docílil kýženého rozdílu ukázkovým lobem Mojseňuk. V samotném závěru přidali naši hráči ještě další dvě branky a deklasovali Smíchov neuvěřitelně 8:0. Nejlepšími hráči byli Laibl s 19 brankami druhý nejlepší střelec soutěže, dále Stoilov, Mur, Spörl a mnoho dalších. Myslím si, že při předávání trofeje bude vítězný řev našeho celku slyšet velmi, velmi daleko.