Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Shrnutí podzimu 2023 - od mužů až po žáky

Shrnutí podzimu 2023 - od mužů až po žákyNáš A-tým po nevydařeném začátku soutěže poprvé bodoval až v 7.kole na hřišti Horní Břízy, kde překvapil výhrou 2:1. Pak sice ještě dvakrát prohrál, ale v posledních 6 zápasech dokázal 5x zabodovat. Zvlášť výhra 1:0 ve Stříbře byla důležitá a nakonec průběžné umístění na 13.místě dává naději na záchranu Krajského přeboru. Nicméně vzhledem k situaci týmů z Plzeňského kraje v divizi čeká náš tým ještě opravdu perný boj, protože pravděpodobně budou ze soutěže padat 3 týmy. Největší oporou byl brankář David Strejc, který přišel před sezónou z Petřína přes SRN. Další výraznou postavou byl zkušený záložník Karel Fürbacher, který byl paradoxně se dvěma brankami i jedním z nejlepších střelců našeho týmu. A právě útočná činnost byla asi největším problémem tohoto mladého týmu. Zatímco obrana se postupem času zkonsolidovala, tak bohužel útok se rozpadl a druhou polovinu soutěže tento tým dohrával bez klasického útočníka. Útočníci Linhart a Kreuzmann z důvodu zranění a studijních povinností z týmu vypadli a v útoku tak zaskakovali většinou záložníci, kteří střílení branek nemají tolik v krvi. To je asi také hlavní úkol pro výbor pro jarní část, tedy přivézt aspoň jednoho kvalitního útočníka. Ovšem těch není příliš a může se také jednat o úkol nadlidský. Naopak příjemným překvapením bylo podzimní vystoupení B-týmu. Po počátečních střídavých výsledcích přišla smolná prohra doma 3:4 s vedoucí rezervou Lhoty. Ale pak z posledních sedmi zápasů náš celek 6x zvítězil a většinou přesvědčivě a nakonec obsadil výborné 4.místo. I tady byl oporou brankář Pavel Gottwald, ale zdatně mu sekundovali i ostatní. Jak zkušení jako např. Pavel Mastný, Kamil Kuncl nebo Ondra Marušinec, tak i mladíci jako Václav Motlík, Václav Kotěšovec nebo Ondřej Hlaváč. Nejlepším střelcem byl rychlík Dumitru Oncea s 9 brankami. Týmu často pomáhali i náhradníci z A-týmu. Dorostenci obsadili po podzimní části suverénně 3.místo a pro jarní část postoupili do finalové skupiny. A to přesto, že v brance stáli mladí Hanibal a Říhánek, kteří teprve sbírají zkušenosti v této kategorii. Především v závěru soutěže tým nenastupoval v nejsilnějším možném složení, ale přesto dokázal ve většině zápasů bodovat. Mezi nejlepší hráče týmu, ale i celé soutěže, patřili Václav Motlík a Martin Hlaváč, oba dokázali nastřílet 13 branek. Potěšitelné je, že se zapojili i všichni hráči, kteří sem přišli ze starších žáků. Bohužel ale také pár starších hráčů skončili s aktivní kariérou a tento tým opustili. Na jaře v soubojích s nejlepšími celky z plzeňského okolí je čeká spousta těžkých zápasů, které jim ale mohou jen pomoct v dalším rozvoji. A je rovněž velmi potěšitelné, že už dorostenci ve velkém počtu a úspěšně pomáhají i B-týmu mužů. Stále nejtěžší pozici mají starší žáci. Po odchodech nejzkušenějších hráčů do jiných týmů zůstalo jen torzo, které ale zdatně doplňují hráči mladší kategorie. V úvodu soutěže se navíc museli obejít bez brankáře, čehož důsledkem bylo několik vyšších proher. Pak se ale podařilo sehnat na podzimní hostování do branky Denise Böhma z Viktorky a hned to bylo znát. I když náš mladší celek stále častěji prohrával, tak už to byly prohry mírné a se ctí. Po výhře nad Rapidem nakonec obsadili žáci předposlední 7.místo a na jaře budou hrát s těmi slabšími celky. Což by mělo být pro náš mladý celek tou lepší variantou. Nejlepším střelcem týmu byl se 4 brankami Daniel Cipra. Naopak mladším žákům se na podzim velmi dařilo a v tabulce obsadili 3.místo a postoupili do finalové skupiny. Tam mají trenéři starosti s tím, koho nepostavit do sestavy, protože mají k dispozici obrovské množství hráčů. Dokonce pro jarní část bude založen B-tým mladších žáků, kteří budou hrát ve slabší skupině.Nejlepším střelcem byl Martin Hanzlík se 16 góly, který byl i druhým nejlepším střelcem soutěže. Ale střelecky se prosazovali i další jako Marek Hanzlík, Jakub Vitouš nebo Vojtěch Havel. Další kategorií je v posledních letech výkladní skříň našeho klubu, a to jsou starší přípravky. V městském přeboru bilance 19 výher, 1 remíza a 1 porážka nepotřebuje další komentář. Suverénně nejlepší bilance v městském přeboru ze všech týmů. Ale aktivní bilanci mají dokonce i v Krajském přeboru - 11 výher, 1 remíza a 6 porážek, a to v konkurenci týmů z Viktorky, Petřína, Domažlic a dalších je skutečně skvělý úspěch a celému týmu patří obrovská gratulace. Posledním mládežnickým týmem jsou mladší přípravky. S lehce aktivní bilancí i oni potěšili svými výkony a především v závěru soutěže se jim velmi dařilo i výsledkově. Tato kategorie by jen potřebovala trochu rozšířít svojí hráčskou základnu aspoň o pár kluků. Což se snad povede díky účasti těch nejmenších na trénincích předpřípravky. A nakonec to herně nejkvalitnější :-D. Tým nejzkušenějších borců ve staré gardě obsadil v konečné tabulce 3.místo a tím uzavřel velmi úspěšnou desetiletku, kdy se tento tým umístil vždy na stupních vítězů.Nejlepším střelcem byl opět Petr Stoilov, tentokrát mu na to stačilo 12 branek. V příštím roce tento hráč bude útočit v historické tabulce střelců na první desítku i na pozici nejlepšího střelce Černic, tak mu držme palce. Teď čeká všechny celky krátká vánoční přestávka a po Novém roce se rozběhne tradiční zimní příprava na umělých hřištích, v tělocvičnách nebo někde v přírodě.

 

Autor Pavel Mach