Úvod > Novinky > Příprava mužstev v zimní přestávce 2021/2022

Příprava mužstev v zimní přestávce 2021/2022

Fotbalisté Černic nezahálejí

Po vánočních svátcích se naplno rozjela příprava všech našich mužstev na jarní boje. Muži A přezimovali na 9.místě s malou ztrátou na horní příčky a naopak se solidním náskokem na sestupové pozice. Kádr nakonec nedoznal žádných změn, i když se momentálně ještě jedná o nějaké posílení. Mužstvo poctivě trénuje, absolvovalo soustředění v Sušici a několik přípravných zápasů. V první "ostrém" zápase dokázali porazit v Poháru PKFS Křimice po dobrém výkonu 2:0. V dalším kole je ale čeká těžký oříšek v podobě silného soupeře z Tachova. Hráči B-týmu začnou s přípravou v březnu. Naopak již od začátku ledna začli společně s doháněním fyzické kondice dorostenci a  starší žáci. Chodí pravidelně trénovat na umělou trávu v Brojově ulici i běhat po Černicích. Na konci února dorostenci absolvovali náročné soustředění na Srní a věřím, že vynaložené úsilí bude patřičně ohodnoceno v mistrovských zápasech. Určitě budou chtít vylepšit 8.místo po podzimu a zaútočit na horní polovinu a především předvádět dobrý kombinační fotbal. Starší žáci ve velmi úzkém kádru mají za úkol s vydatnou pomocí hráčů z mladší kategorie důstojně odehrát jarní část tak, aby nedošlo ke kontumacím z důvodu, že bude nedostatek hráčů. Doufejme, že už tým nebude postižen nemocemi či karanténami jako v závěru podzimní části, kdy byl stav opravdu kritický. Mladší žáci a starší přípravky také chodí společně pravidelně trénovat na umělou trávu i běhat, protože bez správné kondice se nedá hrát kvalitní fotbal. Mladší žáci sice nepostoupili do finalové skupiny, ale určitě budou chtít na jaře svojí skupinu o umístění vyhrát. Pod vedením zkušených trenérů vylepšují i herní projev a věříme, že to bude na hřišti při zápasech vidět. Starší přípravky postoupily do finalové skupiny a pokusí se pokračovat v dobrých výkonech i na jaře. Mladší přípravky dokonce na podzim patřiliy k nejlepším ve své kategorii a také naprosto suverénně postoupily do finalové skupiny, když ze 24 zápasů dvacetkrát zvítězily. I když v kategoriích mládeže jsou samotné výsledky druhotné, určitě je pro psychiku a sebevědomí jednotlivých hráčů lepší vyhrávat. A my věříme, že na jaře zažijeme radosti z výher a kvalitních výkonů co nejvíce.

sekretář Pavel Mach