Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > PODZIM 2019 - DOROST

PODZIM 2019 - DOROSTDOROST TJ SOKOL ČERNICE - PODZIM 2019

Po loňské sezóně tým opustili Pipaš a Bajer, kteří přešli do mužů, a také Šlais a Daniel, kteří se již v průběhu jarní části vrátili do svých mateřských oddílů. Naopak se k týmu připojilo šest hráčů ze starších žáků + Liška, který začal s fotbalem po několikaleté přestávce. Takže v kádru bylo celkem 23 dorostenců. Tým se začal připravovat již od srpna a tréninková účast byla výborná. Po třech týdnech přípravy začaly zápasy. V 1.kole naši podlehli po průměrném výkonu Mirošovu 0:1, když náš tým ještě podržel brankář Gottwald. Poté náš celek nastoupil na hřišti favorizovaného Mýta a celkem podle očekávání podlehl 0:7, ačkoliv i náš celek několikrát ohrozil branku soupeře. Ve 3.kole hráli naši na hřišti ve Starém Plzenci proti oslabenému Švihovu a celkem hladce vyhráli 5:0. Vítězství mohlo a mělo být vyšší. Stínem bylo naprosto dětinské vyloučení Albla za nesportovní chování. Ve 4.kole přijel do Černic silný celek z Dobřan a po celkem vyrovnaném 1.poločase (3:4) naši podlehli nakonec 3:8. Náš tým doplatil na přiliš bohorovné bránění dvou klíčových hráčů soupeře Miloty a Hejhala, kteří mnohokrát náš tým snadno rozebrali a skórovali po samostatných únicích na brankáře Gottwalda. Pak naši jeli na hřiště nejlepšího celku Nepomuka a prohráli vysoko 2:9. Toto skóre bylo výsledkem opět špatného bránění jejich klíčových hráčů Viktory a Sládka, kteří již nastupují i za muže A v krajském přeboru. Na druhou stranu v tomto zápase naši předvedli i několik pěkných útočných akcí, které měli skončit gólem. V 6.kole nastoupili naši dorostenci doma proti Smíchovu a i přes velmi dobrý výkon podlehli 2:5. Důvodem porážky byla smůla (3 x tyč), špatná koncovka a naprosté selhání středních obránců při bránění hostujícího útočníka Škorvánka. I v dalším kole byl náš celek outsider na hřišti 3.týmu tabulky Žákava. V tomto zápase ale naši podali nejlepší výkon sezóny, dvakrát dokonce vedli, ale nakonec po srdnatém boji podlehli favoritovi 2:3 brankou z 86.minuty. Po tomto výkonu všichni očekávali, že v 8.kole naši hráči přejedou Spálené Poříčí. Ovšem naprosto bezkrevný výkon v 1.poločase znamenal průběžný stav 0:1. Do 2.půle po třech změnách v sestavě náš tým doslova vlétl a během chvilky otočil stav na 3:1 a ještě 15 minut před koncem bylo skóre 4:2. Ovšem opět nedůsledný výkon především stoperské dvojice při bránění jediného nebezpečného hráče soupeře Šlejsky znamenalo to, že se hosté v 88.min dokonce ujali vedení 4:5, ale v poslední minutě gólem přímo z rohu alespoň vyrovnal Hýbner. Následné penalty byla velká groteska. Z celkového počtu 26 penalt bylo 13 neproměných a bohužel o jednu více na naší straně. V dalším kole jeli naši hráči na hřiště posledních Blovic a po dobrém výkonu soupeře rozdrtili 10:0. Kladem bylo, že se prosadili i střídající hráči jako Šíp nebo Altmann. V předposledním kole naši dorostenci podlehli po velkém boji Strašicím 1:2, když opět doplatili na velmi špatnou koncovku a neuhlídání nejlepšího hráče soupeře Planety. Vítězná branka Strašic navíc padla minutu před koncem v době největšího tlaku našich hráčů. Neúspěšný podzim završila porážka v posledním kole na hřišti Chlumčan 4:5, ačkoliv většinu zápasu měl náš tým míč na svých kopačkách a územní převahu. Jako obvykle opět náš celek doplatil na několik velkých kiksů jednotlivých hráčů a nadšeně bojující tým Chlumčan se nakonec radoval z překvapivého úspěchu. Nakonec tedy náš tým v tabulce obsadil předposlední 11.místo se 7 body a skóre 34:45. Umístění rozhodně neodpovídá možnostem tohoto týmu a pro jarní část je jednoznačným úkolem vystoupat tabulkou aspoň na 8.místo. Do jara je nutné zlepšit bránění klíčových hráčů soupeře.    Za celý podzim je třeba hráče pochválit za tréninkovou účast, takže pro trenéry bylo složité vybírat hráče pro jednotlivá utkání, neboť pro každý zápas se 5 hráčů nevešlo do nominace. Oporami týmu byli brankář Gottwald a dále Březina, Miletínský, Minařík či Kozák. Do týmu se dobře zapracovali i hráči, kteří přišli ze starších žáků, především Hýbner a Král. Naopak více se čekalo např. od Albla či Nesnídala.

Střelci : Miletínský 6, Hýbner 6, Šesták 5, Březina 4, Kozák 2, Minařík 2, Nesnídal 2, Král 2, Šíp, Altmann, Albl, Kašpar, Hucl

trenér Pavel Mach