K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Muži A týmu deklasovali Holýšov

Muži A týmu deklasovali Holýšov

První branka zápasu padla po rohovém kopu, v němž si lépe v hlavičkovém souboji počínal Petr Toman a poslal domácí celek do vedení. Hosté se ještě ani neoklepali a už prohrávali o dvě branky. Na Trnkův centr do vápna si naskočil Jan Peterka, který míč přizvedl a ten zaplul bezpečně pod víko na zadní tyč.

Poté následovala od Černic hluchá pasáž, ve které iniciativu převzal Holýšov a po půl hodině se také dočkal branky. Štěpán vyslal do vápna Lukáše Křivánka a ten si s domácím gólmanem poradil. Ve 38. minutě hosté zahrávali nebezpečnou standardní situaci, ale Gottwald byl ve střehu. Zbytek poločsu se odehrával spíše na polovine domácích, ale Holýšov si vážnější situaci nevytvořil, stejně tak ani domácí z rychlých protiútoků nedokázali vedení navýšit.

Začátek druhé půle byl podobný konci té první. Hosté se tlačili do útoku, ale selhávali v koncovce, respektive přípravě na koncovku. A jelikož se Holýšov k brance neměl, otočil se vývoj hry opět proti němu. V 68. minutě vyzval levý bek domácích centrem přes obranu Jana Peterku, hostující obrana úplně zaspala a černický útočník si se Zachem poradil.

Téměř jako kopírák se do čtvrté černické gólovky dostali Jan Peterka  v 83. minutě. Nejdříve ale mířil centr za obranu na Patrika Egera a ten svého nabíhajícího spoluhráče našel ve vápně nikým nehlídaného. Poslední hřebíček dali domácí o pár minut později. To si po odvráceném rohovém kopu převzal míč v úniku Tomáš Hrach a sprint přes célé hřiště zakončil kličkou přes Zacha a uklizením míče do prázdné brány.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Plzeň - Černice

Petr Kural, trenér: Měli jsme parádní vstup do utkání, kdy jsme po dvou centrech vedli v 15. minutě 2:0. Od té doby byl Holýšov lepší a zaslouženě snížil. Ve druhé půli pokračoval tlak hostí a až třetí gól nám dával jistotu a tlak hostí opadl.

FK Holýšov

Štěpán Hirschl, trenér: Výsledek neodpovídá úplně předvedené hře, myslím, že je pro nás velmi krutý. Ale doplatili jsme na liknavost a diletantství při bránění soupeře, kdy naše obrana nedokázala dostupovat hráče a jakmile se pak dostal míč za ně, tak jen koukají, co s tím soupeřův útočník udělá. Pokud nebudeme lépe bránit, tak nemáme šanci sbírat body.