Drobečková navigace

Úvod > Novinky > LSG ukončila základní skupinu a začíná nástavba !

LSG ukončila základní skupinu a začíná nástavba !

Liga starých gard – 10. kolo –Utkání Košutka – Slovan nedohráno!

1. kolem a dohrávkou 6. kola skončila základní část39. ročník Ligy starých gard.Smíchov vysoko vyhrál nad Vejprnicemi a do nadstavby jde s náskokem 3 bodů na Černice, které zvítězily na Slovanu. Třetí Rapid vyhrál kontumačně nad Unionem.Petřín si lehce poradil s poslední Letnou a po základní části je na 4. místě. Vodní stavby porazily Senco. Dohrávka 6. kola mezi Košutkou a Slovanem byla předčasně ukončena hlavním rozhodčím z důvodu slovního napadení vedoucím Slovanu. Vedení Ligy utkání zkontumovalo ve prospěch domácích.Střelecky se dařilo Maškovi, který se trefil čtyřikrát. K zajímavým duelům  1. kola nadstavby patří zápas na  Rapidu, kam zajíždějí Černice a též slovanské derby, Petřín hostí Smíchov.

Slovan –Černice 0:4

Slovan i v oslabené sestavě byl favoritovi v prvním poločase rovnocenným soupeřem. Hosté se prosazovali kombinační hrou, ale domácí obrana odolávala a posílala útočníky do nebezpečných brejků. Druhá půle začala stejně až do patnácté minuty, kdy se Černice prvně gólově prosadili. Domácí se ve snaze o vyrovnání dopouštěli chyb, které hosté trestali.

Poločas: 0:0, Branky: Spörl,Laibl,Vlček,Stoilov

VS Plzeň – Senco 4:2

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří  měli převahu v držení míče a dobře kombinovali, přesto si však vyloženou šanci nevytvořili. A tak udeřili domácí, kteří postupně vyrovnali hru a trefili se hned dvakrát. Do poločasu se však hostům podařilo snížit. Ve druhém poločase opět domácí odskočili na dvě branky, ale hosté opět snížili. Rozhodující branku domácí vstřelili z pokutového kopu a vedení si poté již pohlídali.

Poločas: 2:1, Branky: Roneš 2 (1xPK), Hrdlička, Halili B. – Hora 2

Smíchov - Vejprnice 8:1

Za ideálního fotbalového počasí začalo utkání velmi vlažně. Po 15 minutách se domácí dostali do tempa a začali i proměňovat šance. Druhý poločas se odehrával podle stejného scénáře, domácí kontrolovali hru, hosté hrozili z ojedinělých brejků. Po jednom z nich snižoval Paul hlavou na 6:1. Za zmínku ještě stojí 112. gól Jirky Lábuse!

Poločas: 4:0, Branky: D.Holík 2, Jandoš 2, Hendrych, Rozmara, Koc, Labuda – L.Paul

ZČE – Letná 8:2

Domácí začali aktivně a brzy střelili dvě branky. Hosté postupně posilovali a začali hru vyrovnávat. Druhý poločas Letná dvakrát snížila, ale domácí vždy odpověděli a vítězství si nenechali vzít.

Poločas: 3:0, Branky: Mašek 4, Kubík 2, Javůrek, Gožo – Dobrý 2

Rapid – Union 3:0 - kontumačně

Hosté se k zápasu nedostavili, měli k dispozici pouze 7 hráčů!

Dohrávka 6. kola :

Košutka – Slovan 3:0 - kontumačně

Zápas probíhal v klidné atmosféře, hosté vedli gólem Hauera 1:0, domácí své šance na gól nevyužili, rozhodčí Orlík moc práce neměl, ve 2.poločase domácí mužstvo zvýšilo tlak, v 65.minutě po centru domácího hráče útočník Hladík hlavou překonal gólmana Kolaříka, rozhodčí ukázal na střed, stav zápasu byl 1:1 a nastala mela. Pomezní asistent rozhodčího ze strany Slovanu J.Půta signalizoval ofsajd, hlavní rozhodčí trval na rozehrání ze středu, pomezní vběhl do hřiště, praporek hodil směrem k rozhodčímu, začal ho sprostě urážet a hrozilo fyzické napadení. Nastala nepřehledná situace, do strkanice se zapojili i hráči obou mužstev. V té chvíli hlavní rozhodčí ukončil zápas, při odchodu hráčů do kabin strkanice mezi hráči pokračovala.

Střelci: 13 - Kovařík (Rapid), Hrdlička (VS), Laibl (Černice), Hora (Senco), 12 - L.Paul (Vejprnice), 11 -Karel (Košutka),Bulant (Slovan),  10 – Hucl (Rapid),9 - Dobrý (Letná), Jandoš (Smíchov)8- Lukes (Smíchov), Řežáb (Rapid)7- Filmak, Mašek (oba ZČE), Faist(Rapid),Roneš (VS)

Program 1. kola nadstavby :středa – 17:00: Slovan – Union,17.15:Rapid - Černice,Vejprnice – Košutka, čtvrtek-18.30: Senco – VS, 19.00: ZČE – Smíchov, volno má Letná.