Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Černice v kvalitním zápase LSG vyhrály na Slovanu

Černice v kvalitním zápase LSG vyhrály na Slovanu

Liga starých gard – 10. kolo – Rapid remizoval na Smíchově.

Předehrávkou podzimní části pokračoval 41. ročník Ligy starých gard. Zápas vedoucích týmů tabulky na Smíchově skončil remízou, přestože Rapid 2x vedl.   Černice v kvalitním zápase vyhrály na Slovanu a posunuly se na 2. místo. Překvapením skončil duel ve Vejprnicích, kde vyhrála Letná. Další nečekaný výsledek se zrodil na Vodních stavbách, které porazily Petřín. Košutka v závěru zápasu těsně porazila Senco. Nyní má Liga přestávku, 11. kolem se bude pokračovat v týdnu od 21. srpna 2023.

Smíchov - Rapid 2:2

Rapid přijel na Smíchov s cílem udržet neporazitelnost, což se mu nakonec podařilo i díky velmi dobrému výkonu brankáře Matějky, který měl též dobře postavenou konstrukci branky. Domácí začali náporem, Praizler neproměnil brejk a střelu Vacka vyrazil Matějka. Pak se prosadil po centru Pytlíka hlavou střelec Peroutka. Domácí vyrovnali Dleskovou střelou k tyči z trestného kopu z 20metrů.  V poslední minutě 1. poločasu se střelou za hranicí vápna prosadil netradiční střelec Nový. Po přestávce se hra vyrovnala, ale přidalo se na tvrdosti z obou stran a začalo se „žlutit“! Domácí vyrovnali po brejku Praizlera a hlavičce Vacka. Praizler v závěru ve skluzu ještě nastřelil tyč.

Poločas: 1:2, Branky: Dlesk, Vacek – Peroutka, Nový

Vejprnice – Letná 1:3

Domácí byli v prvním poločase lepším týmem, ale své útočné akce přehrávali a místo střelby volili další přihrávku. Hosté se dostali do vedení, ale domácí vzápětí vyrovnali. Ve druhém poločase se domácím postupně zranili 3 klíčoví hráči a tak směrem dopředu toho již příliš nepředvedli. Sympaticky hrající hosté vycítili šanci a 2 brejkové situace proměnili v góly.

Poločas: 1:1, Branky: Vilímek -  Rada, Vodička, Monhart

Slovan - Černice 1:3

Krásné a kvalitní  utkání, kterému nechybělo nic, co k fotbalu patří:  šance, emoce nasazení, kvalita a góly. Černice byli fotbalově lepším týmem, domácí bojovnějším. Slovan podržel výtečným výkonem gólman Kolařík, který hostům chytil i ty nejvyloženější šance. Hosté se nakonec dokázali střelecky prosadit a dotáhnout utkání k zasloužené výhře.

Poločas: 0:1, Branky: Míka – Laibl, Spörl, Mareš R.

Košutka – Senco 2:1

Košutka měla více šancí, ale oba brankáři i se štěstím šance likvidovali. Senco se ujalo vedení rychlonohým Asteou, Košutka skóre otočila až v samotném závěru. Poločas: 0:1, Branky: Karel, Řeřicha – Astea

VS – ZČE 5:2

Domácí nezačali dobře, přestože se snažili od začátku tlačit dopředu, tak nepřesné přihrávky hatili jejich snahy. Toho využili hosté a ujali se vedení. Domácím se však podařilo do poločasu vyrovnat a ve druhé části zlepšili hru a proměňováním šancí navýšili skóre o tři branky. Hosté sice poté z rychlého protiútoku snížili na rozdíl dvou branek, ale drama se nekonalo a skóre uzavřeli domácí z pokutového kopu v poslední minutě.

Poločas: 1:1, Branky: 2x Hrdlička, 2x Roneš (1xPK), J. Nový – T.Zikmund 2

Střelci: 14 -  Bulant (Slovan), 12 - Pavlíček  (VS),  11 - Peroutka (Rapid), 10 - Kovařík (Rapid), 9 - T. Zikmund (ZČE), Roneš (VS), 8 - Hrdlička (VS),  7 - Kopp (Slovan), Stoilov (Černice), 6 – Tříska, Nevařil (oba Smíchov), P.Zikmund, Filmak (oba ZČE),  Košťál (Vejprnice), Lešťan (Černice).