Úvod > Novinky > 8.kolo ligy starých gard Černice - Dynamo ZČE 12 : 1

8.kolo ligy starých gard Černice - Dynamo ZČE 12 : 1

Sokol Černice - Dynamo ZČE 12 : 1 (4 : 0)

Gottwald 6, Mojseňuk 3, Stoilov, Kerner, Šlajs

Sestava : Anders - J.Miletínský, Vlček, Klail, Šrámek - Mareš, Mur, Stoilov, Kerner - Mojseňuk, Gottwald,  stř. Motlík, Šlajs

Po hrozivém debaklu na Smíchově se naši gardisté chtěli rehabilitovat proti tradičnímu soupeři z Dynama ZČE. Hosté přijeli v dost oslabené sestavě a od prvních minut to bylo na hřišti znát. Hned z první šance ve 3.min skóroval se štěstím Mojseňuk po rychlém průniku Stoilova a tentýž hráč se prosadil hlavou o další 4 minuty později po skvostném centru z pravé strany. Hosté nesložili zbraně a postupně vyrovnali alespoň na chvíli hru. Nikoliv však skóre, protože nejprve jeden z jejich útočníků střelou zdálky minul naší branku. O chvilku později se v největší šanci Dynama v 1.půli ocitl kanonýr Rádl, ale jeho střelu pod břevno konečky prstů vytěsnil gólman Anders na roh. Z něj hlavičkoval osamocený hráč hostí na zadní tyči ovšem velmi nepřesně. Po tomto asi desetiminutovém úseku se domácí opět nadechli k náporu a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Na polovině hřiště vybojoval míč agilní Mur a spolu s Gottwaldem a Mojseňukem šli tři na dva obránce. Náš záložník si nakonec vybral v konečné fázi Mojseňuka a ten pohodlně do prázdné branky zkompletoval hattrick - 3:0. Ještě v závěru první půle se do samostatného úniku dostal Stoilov a střelou mezi nohy brankáře Dynama zvýšil na 4:0. Druhý poločas začali naši velmi aktivně a přetížená obrana hostí se prakticky zhroutila. Nejprve skóroval Kerner nepovedeným centrem z levé strany, který brankář hostí nedokázal vytěsnit mimo tři tyče. A pak přišel galakoncert do té doby ostatními opomíjeného Gottwalda. Nejprve se prosadil po přiťuknutí Klaila povedenou ranou k tyči z 22 m - 6:0. Prakticky vzápětí se dostal k míči před hostujícím vápnem a technickou střelou levačkou zvýšil již na 7:0. A svůj hattrick dokonal v 58.min po hrubé chybě hostujícího stopera, když obešel i brankáře hostí a pak před dalšího obránce protlačil míč do sítě - 8:0. Domácí útočník při svém letošním debutu pokračoval v brankostroji, když po hezké kombinaci zvýšil již na 9:0. Teprve potom se také připomněli hosté. Útočník Dynama se dostal do samostatného úniku a i když brankář Anders napoprvé skvěle zasáhl, tak na dorážku stejného hráče již neměl nárok - 9:1. Kýženou desítku měl na noze Šlajs, který se dostal k odraženému míči asi 8 m před brankou, ale jeho rána do odkryté branky se odrazila pouze od břevna zpět do pole a následnou pohotovou střelu Mareše vyhlavičkoval obránce. V 70.min se ale popáté v zápase prosadil útočník Gottwald po další rychlé akci - 10:1. V samotném závěru ještě po akci ve 2.půli neudržitelného Gottwalda skóroval Šlajs pohotovou dorážkou levačkou pod břevno a nakonec opět Gottwald další pohotovou ranou levačkou pod břevno uzavřel konečné skóre svým druhým hattirckem v zápase na 12:1. Konečný výsledek je pro hosty až krutý, ale našim tentokrát nadstandartně vycházela koncovka a nebylo příliš neproměněných šancí. V příštím kole pojede náš celek potvrdit výbornou formu do Vejprnic. Hraje se v úterý 29.5. od 18 hod a tímto zveme všechny naše příznivce !!!