Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 7.kolo ligy starých gard SK Smíchov - Sokol Černice 7:0

7.kolo ligy starých gard SK Smíchov - Sokol Černice 7:07.kolo Ligy starých gard : SK Smíchov - Sokol Černice 7:0 (2:0)

Sestava : Anders - J.Miletínský, Klail, Vlček, Toman - Mojseňuk, Seman, Kerner, Šlajs - Laibl, Stoilov , stř. Motlík, Šrámek, Mareš

Jak jsme si již posledních několik let zvykli, tak zápas staré gardy většinou naše fanoušky potěšil. O to větší zažili včera šok, protože byli svědky velkého výbuchu. První poločas ještě nic takového nenaznačoval. Od začátku si náš tým vytvořil mírnou územní převahu, ale veškeré snažení většinou končilo ještě před pokutovým územím domácích. Ti se maximálně soustředili na důslednou obranu, z které vyráželi díky přesné kombinaci do rychlých a nebezpečných brejků. První jim vyšel již v 6.min, kdy po pravém křídle utekl domácí rychlý pravý halv Tomanovi a nahrál podél malého vápna na zadní tyč. Tam se druhý bek J.Miletínský bál vlastního gólu a míč pustil za sebe, kde ale číhal domácí Jandoš a ač trochu překvapen, dokázal míč usměrnit do sítě. I nadále se naši snažili postupným útokem dobít branku soupeře, ale v největší šanci selhal Laibl. Ten se po hezké přihrávce Stoilova ocitl před brankářem domácích, ale nedokázal míč přes něj propasírovat do sítě. Naši hráši to občas zkoušeli i střelami ze střední vzdálenosti, ale pokusům Liabla, Šlajse či Kernera chyběla jak razance, tak i přesnost. Po dvaceti minutách se již hra vyrovnala a domácí se osmělovali stále častěji. Na jejich kopačkách bylo mnohem více přesnosti i rychlosti, takže naše obrana se začala více potit. Asi ve 30.min se Smíchov dočkal druhé branky, když krásná střela z 20 m přesně zapadla k tyči naší branky. Sice tomu předcházela jasná ruka domácího Nádraského, čehož si ale rozhodčí Adamčík bohužel nevšiml. Ještě v závěru poločasu byly k vidění na obou stranách dvě vyložené šance. Nejprve šel domácí Lukes zcela sám na Anderse, ale pouze orazítkoval tyč. V poslední minutě na druhé straně zcela selhal Mojseňuk, který ze dvou metrů napálil míč pouze do břevna. Do druhého poločasu nastoupili naši s cílem otočit skóre. Ovšem již po třech minutách domácí zvýšili skóre bombou z 10 m na přední tyč a tady asi neměl čisté svědomí náš brankář Anders. A vzápětí se trochu červenal znovu, když nestačil sice na přesnou, ale ne příliš prudkou střelu k tyči z pravé strany. Ačkoliv se naši nadále snažili o zkorigování a opticky měli v poli mírnou převahu, brankové příležitosti se dali spočítat na prstech jedné ruky pracovníka se dřevem v důchodu. Domácí i nadále velmi pozorně a důsledně bránili a rychle vyráželi do smrtících brejků. Konečné skóre tedy narostlo na debakl 7:0, když všechny tři zbývající branky padly do prázdné branky po vyšachování naší obrany. Posledních patnáct minut to již byla domácí exhibice.

Nezbývá tedy nic jiného, než se z tohoto výprasku rychle vzpamatovat a rehabilitovat se našim fanouškům. První příležitost budou mít ve středu 23.5. od 18 hod na domácím hřišti proti tradičnímu soupeři Dynamo ZČE.

PM