Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 6.kolo LSG Černice- Košutka

6.kolo LSG Černice- Košutka6.kolo ligy starých gard

TJ Sokol Černice - Sokol Košutka 6:0 (3:0) Branky : Laibl 2, Šlajs, Seman, Vlček, Kerner

Anders - Mareš, Stoilov, Klail, J.Miletínský - Šlajs, Mur, Seman, Vlček - Mojseňuk, Nedvěd

Jako ve všech ostatních zápasech gardy i v tomto byl náš tým velkým favoritem. Od první minuty si vynutil velkou územní převahu, ale ta dlouho končila před pokutovým územím Košutky. Obrana hostí totiž pracovala velmi dobře a důsledně a naši hráči se nemohli dostat ani do nějaké větší šance. Zkoušeli to středem i centry ze stran, ale brankář hostí s obranou všechny pokusy spolehlivě odvraceli pryč. Naopak se hosté snažili i o rychlé protiútoky, ale naše obrana je rychlostně dobře vybavena, takže k přímému ohrožení naší branky v 1. poločase prakticky nedošlo. Sköre se poprvé změnilo prakticky z první střely na branku v 25.min, kdy se krásně trefil z 23 m Šlajs utěšenou střelou k levé tyči. A tímto okamžikem se ráz zápasu přece jen změnil. Hra našich se zpřesnila a začaly přicházet další šance. Po pěkném centru z pravé strany hlavičkoval osamocený Mojseňuk do břevna. O chvilku později se situace opakovala a opět Mojseňuk hlavičkoval z malého vápna již do brány, ale brankář hostí reflexivně vykopl míč z brány. Akce ale pokračovala, míč doběhl Mur a předložil ho okamžitě zpět před branku, kde dobíhající Seman pohodlně zasunul míč do branky. A hned za minutu vybojoval míč před pokutovým územím Košutky Mojseňuk, ten se dostal k osamocenému Vlčkovi a ten bombou pod břevno uzavřel skóre poločasu na 3:0.

Do druhého poločasu nastoupili naši s Laiblem, Kernerem, Záveským a Šrámkem a právě Laibl se zapsal do dějin utkání ve 48.min, kdy využil nedorozumění mezi obráncem a brankářem hostí a střelou z úhlu rozvlnil síť počtvrté. A opět Laibl se dostal o chvíli později do samostatného úniku a ani tentokrát nezaváhal - 5:0. Ani za tohoto stavu snaživí hosté neskládali zbraně a snažili se alespoň o čestný úspěch. Několik nadějných protiútoků naše obrana stihla odvrátit ještě před naším vápnem, ale dvě stoprocentní šance hosté přece jen měli. Nejprve se dostali do přečíslení tři na dva a jeden z hráčů Košutky se na konci akce dostal až sám před brankáře Anderse, ale ten skvěle vystihl jeho úmysl a střelu vyrazil. O chvíli později poprvé a naposledy zaváhal stoper Klail, který nevěděl o napadajícím protihráči u našeho vápna a až v nouzi poslal míč domů brankáři Andersovi. Ten se pokusil o kličku, kterou mu útočník hostí vystihl a z malého vápna už už zakončoval do prázdné brány, ale k překvapení všech tam stihl náš gólman dát ještě nohu a zblokovat míč, který doskákal těsně vedle tyče na roh. Na druhé straně pokračovalo ostřelování branky Košutky, ale pokusy Kernera, Šlajse a dalších končily v náruči brankáře hostí. Skóre nakonec uzavřel po krásném centru Mura levačkou z voleje Kerner - 6:0. V samotném závěru měl ještě obrovskou šanci Mojseňuk, ale jeho lehkou střelu z 8 m k levé tyči v pohodě chytil brankář hostí, který tam už na ni několik minut čekal :). Hosté ještě dvakrát zkoušeli nachytat našeho gólmana střelami z 45 m, ale ten se zaskočit nenechal. 

Náš tým tedy i nadále pokračuje soutěží bez ztráty a upevnil si první pozici v tabulce. V dalším kole hraje náš tým ve čtvrtek 17.5. od 18 hod na hřišti Smíchova, což bude jeden ze šlágrů podzimu. Věříme, že na zápas přijde i početná skupina fanoušků našeho týmu.

PM

  •