Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 5.kolo LSG

5.kolo LSG

Liga starých gard – 5. kolo – Slovan remizoval na ZČE.

Posledním jarním kolem pokračoval 39. ročník Ligy starých gard.Překvapením skončil zápas na Petříně, kde v přestřelce remizovalo Dynamo se Slovanem, který tak získal letošní první bod. Rapid i přes velmi průměrný výkon porazil Vodní stavby a v neúplné tabulce se s 12 body probojoval do čela tabulky. Vedoucí Smíchov měl volno a proto se po vítězství Černic na Unionu propadl až na 3. místo. Všechny tři vedoucí týmy mají shodný počet bodů. První body získala Košutka, když vyhrála na Letné. Vejprnice porazily Senko a jsou v tabulce na 5. místě. Bez bodu je po jarní části Letná.  V pěti zápasech  kola padlo celkem36 branek, Karel vsítil 4 branky, Kovaříka Dvořákzaznamenalihattrick.Nyní mají plzeňští veteráni pauzu, začínat by se mělo 6. kolem v týdnu od 23. srpna 2021, ve hře je ještě varianta, kdy by se o týden dřív předehrávalo 11. kolo. O tom a o nadstavbě po základní části rozhodnou vedoucí týmů na schůzce 2. srpna 2021.

Rapid – VS 6:1

Již od první minuty ovládal Rapid hru a brzy šel do vedení 2:0.  To bylo ze strany domácích na dlouhou dobu vše, protože se nemohli proti obraně hostů a výbornému brankáři Šoltysovi prosadit. Proto skončil poločas jen dvoubrankovým vedením. Po přestávce pokračoval nemastný, neslaný výkon domácích, teprve po 20 minutách Rapid zlepšil kombinaci a přihrávky do vápna a během 5 minut zvýšil  na 5:0. Pak se prosadil velmi dobře hrající hostující Kolář. Na konečných 6:1 zvýšil Žemlička. Ze strany domácích to byl i přes vysoké vítězství nejhorší jarní výkon!

Poločas: 2:0, Branky: Kovařík 3, Faist, Řežáb,Žemlička – Kolář

Vejprnice - Senco4:2

Velmi pěkné útočné utkání se spoustou šancí na obou stranách.

Poločas: 3:1, Branky: L.Paul 2, Bublík, Kydlíček (PK) – Hora 2

Letná - Košutka4:6

Za krásného fotbalového počasí se sešly dva celky sousedící v tabulce. První půlka byla v režii hostů a po právu se ujali vedení 3:0. Domácí se v druhé půli zvedli a snažili se hostům zkomplikovat výhru, gólovou přestřelku nakonec ukončila rozhodující brána Košutky v 78. minutě, kdy se skóre zastavilo na 4:6.

Poločas:0:3, Branky:Dobrý 2, Rada, Gartner - Karel 4, Sosnovec, Voith

ZČE – Slovan 5:5

Hosté začali velice dobře a z rychlých protiútoků dali 3 branky.Petřín měl též příležitosti,ale výborného brankáře nepřekonal. Druhý poločas domácí rychle udeřili a začala divoká přestřelka, která skončila smírně.

Poločas: 0:3, Branky: A.Dvořák 3, Filmak, Levý (PK) - Hranáč 2 , Popule , Mareška, Bulant

Union –Černice 0:3

První poločas se odehrával v režii hostujícího týmu, který byl fotbalovější a zatlačil domácí hráče před vlastní pokutové území. Díky obětavosti domácích hráčů a výborného výkonu domácího brankáře V. Stuchla se zdálo, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu, ale v poslední minutě prvního poločasu skončila tečovaná střela v domácí brance. Druhý poločas se nesl ve stejném stylu, hosté hned na začátku navýšili své vedení, ale domácí obrana, díky obětavosti odolávala nájezdům hostujících útočníků. Konečné skóre určila napotřetí doražená střela hostujících hráčů.

Poločas: 0:1, Branky: Laibl, Toman,         Mur

Střelci: 10 – Hucl (Rapid),9 – L.Paul (Vejprnice), Hora (Senco),  8 - Kovařík (Rapid), 7- Karel (Košutka), 6 -Brabec (Rapid),Filmak (ZČE),  5 - Praizler (Smíchov), 4-Hrdlička (VS),Parlásek, Faist (oba Rapid), Lukes (Smíchov)