Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 27.kolo I.A třídy Sokol Černice - Tlumačov 6:3

27.kolo I.A třídy Sokol Černice - Tlumačov 6:3TJ Sokol Černice - TJ START Tlumačov 6:3

Branky : Stoilov 3, J.Mastný 2, M.Müller

Sestava : Daněk - Trnka (83, Kozák), Švejda, Mlnařík, Vít - Zelinski, Hacker (46. Chvojka), Toman, M.Müller - J.Mastný, Stoilov

Proti lídrovi tabulky nastoupil náš tým opět v silně kombinované sestavě a s odhodláním urvat nějaký ten bodík. Samotný úvod patřil hostům, kteří také jako první zahrozili v 7.min po rozehraném rohu střelou z 18 m metr nad. Ale už o dvě minuty později se poprvé dostali na dostřel naši a hned úspěšně. Po přišlápnutí Hackera se k trestnému kopu z 25 m postavil Stoilov a krásnou ranou k pravé tyči otevřel skóre 1:0. Jenže prakticky vzápětí bylo srovnáno. Naše obrana se asi ještě radovala z vedení a vůbec nezachytila rychlý brejk soupeře. Vzadu zůstal pouze osamocený Švejda a ten nedokázal zabránit přihrávce před branku, kde se prosadil hostující Wolff a se štěstím procedil míč přes našeho gólmana Daňka 1:1. A hned za minutu přišel důležitý okamžik celého utkání, kdy se hloupě nechal vyloučit hostující Copák kvůli protestům o nic neřešící autové vhazování. Během tří vteřin inkasoval za nemístné řeči dvě žluté karty a tím i kartu barvy rudé. Pak se na chvíli hra uklidnila a do další šance se dostal až ve 20.min po hrubce stopera hostí Toman, ale jeho pohotovou ránu z 10 m bravurně zlikvidoval brankář hostí Královec. I v deseti hosté ukazovali, proč jsou prvním celkem tabulky a především Leitl a Řezníček dost zlobili naši obranu. Hosté se pak dožadovali pokutového kopu, ale zákroku naštěstí předcházel ofsajd hostujícího hráče. Penaltu naopak kopali naši, když po drobném zmatku před brankou Tlumačova hostující obránce při odkopu trefil místo míče Hackera. I když s penaltami mají naši hráči dost velký problém, tak J.Mastný naštěstí nezaváhal 2:1.  Ve 41.min naděje hostí na úspěch zhatil jejich hráč Podestát, který velmi nešetrně sestřelil Hackera a byl po zásluze vyloučen. Při zákroku navíc neúmyslně trefil loktem našeho záložníka do nosu a ten musel kvůli přetrvávajícímu krvácení nakonec vystřídat. Do konce poločasu se ještě dvakrát měnilo skóre. Nejprve dorážku J.Mastného z ostrého úhlu si do branky srazil brankář 3:1 a v samotném závěru poločasu se prosadil na druhé straně agilní Řezníček, jehož střelu tečoval mimo dosah našeho brankáře stoper Švejda 3:2.

Druhý poločas byl pro hosty velmi složitý, protože měli o dva hráče méně. Ale rozhodně nesložili zbraně a hned ve 47.min zahrozili střelou z trestného kopu těsně vedle levé tyče naší branky. Individuálně měli trochu navrch, ale oslabení bylo přece jen příliš velké. Postupem času převaha našich logicky narůstala a přicházely i šance. V 51.min měl pojistku na noze střídající Chvojka, ale nedokázal využít zaváhání brankáře hostí a branku vysoko přestřelil. Za chvilku opět zahrozil Tlumačov po trestném kopu z levé strany, ale míč z hlavy hráče hostí skončil naštěstí jen na síti za břevnem. V 57.min přišla konečně rychlá kombinační akce našich. Po pravé straně unikl J.Mastný, přihrál před branku Stoilovovi, ale jeho pokus brankář Tlumačova skvěle vyrazil. Naneštěstí pro něj pouze před dobíhajícího M.Müllera a ten bombou pod břevno uklidnil naše barvy 4:2. Od tohoto okamžiku se hra našich definitivně zklidnila. Snažili se především držet míč na svých kopačkám a trpělivou kombinací se dostat před branku hostí. A netrvalo dlouho a skóre se měnilo znovu. Toman našel před pokutovým územím Stoilova, ten se celkem snadno dostal přes obránce hostí a s naprostým přehledem obstřelil brankáře 5:2.  V 79.min opět Stoilov zkompletoval hattrick po povedené kombinaci několika hráčů. Na konečných 6:3 upravili hosté v 81.min, kdy centr Svatoše z levé strany k překvapení všech skončil v naší brance. Brankář Daněk se tady musel červenat a nic na tom nemění ani to, že při zákroku podklouzl.

Tento netypický zápas naši tedy nakonec zvládli a připsali si do tabulky nečekané tři body. V příštím kole jedou do sestupem ohrožených Křimic a dá se očekávat urputný boj. Tímto zveme naše fanoušky, aby přijeli náš tým povzbudit v hojném počtu. Přece jen k definitivní jistotě, abychom nehráli baráž o sestup, ještě nějaký ten bodík chybí.

PM