Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 16.kolo I.A třídy ZD Meclov - Sokol Černice 0:2

16.kolo I.A třídy ZD Meclov - Sokol Černice 0:2ZD Meclov - Sokol Černice 0:2 (0:0)

Branky : 48. Jan Mastný, 58. Pechek

Sestava : Daněk - Trnka, Pinc, Mlnařík, Švejda - Hohlberger (85. Toman), Vít, J.Müller, J.Mastný (88. Chvojka) - Pechek, Hrach

V prvním jarním zápase hrál náš celek na umělce v H.Týně proti vedoucímu celku Meclova. Silný vítr komplikoval hru obou týmů, ale lépe si s tím poradili přece jen naši hráči. První poločas se dlouho odehrával sice ve svižném tempu, ale bez nějakých gólových šancí. Jako první zahrozil náš tým, kdy se po hezké akci dostal do vápna Hohlberger, který šel z pravé strany sám na brankáře, ale bohužel trefil jen jeho tělo. Ke konci poločasu se naopak do výborného brejku dostali domácí. Útočník Meclova postupoval zleva sám na brankáře Daňka, ještě chtěl akci vyšperkovat přihrávkou svému spoluhráčí před prázdnou branku, ale tu zblokoval skvěle se vrátivší obránce Pinc na roh. Poslední větší příležitost 1.půle měl na kopačce agilní J.Mastný, který zkusil zakončit pohotově z 30 m, ale vracející se brankář stačil střelu vyrazit. Střelecké pokusy domácích z větší vzdálenosti končily mimo naši branku. Druhý poločas byl již o poznání rušnější. Hned ve 48.min doběhl u rohového praporku zdánlivě ztracený míč Hohlberger a nahrál na malé vápno přesně J.Mastnému. Tomu sice střela nesedla podle jeho představ, ale míč si elegantním obloučkem našel cestu přesně k tyči přes padajícího brankáře - 0:1. Náš celek tento moment výrazně povzbudil a dále se hnal na zteč domácí svatyně. Podruhé udeřilo přesně o 10 minut později. Hrach se nádherně uvolnil přes dva hráče a naservíroval míč jako na zlatém podnosu na malé vápno Pechkovi, který se nemýlil - 0:2. Definitivně mohlo být rozhodnuto v 66.min, kdy si na dlouhý míč do vápna naběhl Hohlberger a za absolutní ignorace domácích obránců trefil pouze tyč. Hned o minutu později naopak na druhé straně postupoval hráč Meclova sám na Daňka, ale branku netrefil. Bohužel následně přepadl přes našeho brankáře a k překvapení hráčů i diváků rozhodčí nařídil penaltu. Tu naštěstí náš gólman vyrazil a vzápětí skvěle zneškodnil i dorážku. Domácí se i nadále snažili tlačit před naši branku, ale tím otvírali vrátka na své polovině hřiště, čehož naši rychlíci využívali k nebezpečným brejkům. V několika velkých šancích se objevoval především Hrach, ale nejprve zazdil samostatný únik 2 na brankáře ranou do brankáře místo přihrávky na Mastného. O pár minut poté už udělal i kličku gólmanovi, ale už nestihl dát míč do opuštěné klece. Brejk 4 na jednoho také nedokázali naši využít, když J.Mastný místo přihrávky Hrachovi ukvapeně vystřelil. Další tutovku nedal střídající Toman, který přestřelil branku z malého vápna. Domácí si již žádnou takovou příležitost nevypracovali. Do vápna přiletělo jen několik nebezpečných centrů, se kterými si většinou obrana s brankářem Daňkem poradila. Pouze jedna hlavička těsně nad náš celek vystrašila. Po velmi dobrém výkonu tedy náš celek navázal na konec podzimu a opět se přiblížili k čelu tabulky. V 17.kole hraje naše Áčko již v pátek od 19 hod proti Košutce na umělce v Luční ulici. Tímto samozřejmě zveme všechny příznivce našeho celku, aby ho přišli povzbudit.

pm