Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
hl_foto.jpg
hl_foto.jpg

Novinky

12. 4. 2024

Černice zatím neporaženy a vedou LSG

Liga starých gard – 2. kolo – Letná vyhrála ve Vejprnicích. Druhým kolem pokračoval 42. ročník Ligy starých gard. Největším překvapením bylo vítězství Letné ve Vejprnicích. Obhájce titulu Rapid po přestávce obrátil ve svůj prospěch derby se Senkem. Černice vysoko rozstříleli Petřín a probojovali se do čela Ligy.

5. 4. 2024

Černice v LSG začali výborně !!

Liga starých gard – 1. kolo – Černice porazily Smíchov. Prvním kolem začal 42. ročník Ligy starých gard. V kvalitním zápase porazily loni třetí Černice vícemistra ze Smíchova. Obhájce titulu Rapid porazil Slovan 3:0. Dařilo se i Letné, která přehrála Košutku. Vodní stavby těsně vyhrály na Senku a Petřín zvítězil nad Vejprnicemi. K zajímavým zápasům 2. kola patří doubravecké derby, Senko zajíždí na Rapid a zápas v Černicích, které přivítají Petřín.

Zobrazit všechny novinky

O klubu

TJ Sokol Plzeň-Černice bylo založena v roce 1919. Hlavní činností v jednotě bylo sokolské základní a rekreační tělesné cvičení pro skladby Sokolských sletů v období do roku 1938. V Sokole také působili oddíly české házené a pozemního hokeje. Fotbal se v období do roku 1945 hrál jako Slavia Černice a v období celospolečenských změn po roce 1948 se začal hrát pod hlavičkou TJ Sokol.

Nepřetržitě od roku 1945 v Sokole hraje fotbal družstvo mužů v okresních v roce 2000 krajských soutěžích fotbalového svazu. Od roku 1978 v Sokole bylo založeno i rezervní družstva mužů, které hraje v okresní soutěži fotbalového svazu.

V TJ Sokol hraje v okresních soutěžích i několik mládežnických družstev od kategorie mini žáků do kategorie starších žáků.

V současnosti má TJ Sokol 163 členů a z toho 40 členů dospělých a 95 členů v mládežnických kategoriích hraje fotbal

Více o klubu