Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Zpráva o podzimní části mančaftů TJ Sokol Černice 2022

Zpráva o podzimní části mančaftů TJ Sokol Černice 2022Černický fotbalový podzim

Se střídavými úspěchy máme za sebou další fotbalový půlrok. Tým mužů A má za sebou velice komplikovaný podzim a oba trenéři museli být někdy až zoufalí. Absence hráčů v některých zápasech byla až abnormální. Dlouhodobě jsou mimo Vít, Skala a Mlnařík, po pár zápasech přestoupil zpět do Losiné Hrach a na studie do Španělska odcestoval J.Müller. Ale zdravotní problémy trápily i mnoho dalších hráčů (Švejda, Petr, Nedvěd, Peterka, Kozák, Toman atd.). Můžeme být jen rádi, že tu funguje B-tým mužů a dorost, kteří hlavní tým doplnili. I z tohoto pohledu je malým zázrakem zisk 16 bodů (psáno před posledním zápasem s Tlumačovem) a 12.místo. Aspoň jeden start si připsalo 32 hráčů. Výsledky samotných zápasů byly jako na houpačce, ale to opět souviselo s výše uvedeným problémem. Potěšilo především to, že hráči dokázali zvítězit nad týmy, které porazit potřebovali (Holýšov, Mýto, Radnice, Staňkov). Do branky se po konci kariéry Daňka posunul z dorostu Gottwald a svůj přechod do krajského přeboru až na pár pochopitelných nováčkovských chyb zvládl. V obraně kraloval nestárnoucí Fürbacher, při jeho absencích tam pak úspěšně alternoval Erik Eger. Začátek sezóny se výborně vydařil útočníkovi Peterkovi, ale po nemoci už na svých 6 gólů nenavázal. Nejlepším hráčem byl ovšem jednoznačně kapitán Patrik Eger. I v zápasech, kdy byl náš tým pod velkým tlakem, dokázal soupeře přinutit k velké pozornosti v obraně. I on dal 6 branek a mohlo jich být i více. Celkem se v týmu Na jaře čeká tým sice boj o záchranu, ale pokud se dají hráči zdravotně dohromady, neměl by to být žádný neřešitelný problém.

Absencí v týmu A pak pochopitelně trpěl i B-tým, který houfně hlavní tým doplňoval a pak musel své zápasy hrát s dorostenci nebo starou gardou. Aspoň jeden start si připsalo neuvěřitelných 37 hráčů, z toho 10 dorostenců. O nějaké sehranosti opravdu nemůže být řeč. Po slušném začátku přišla série čtyř porážek a pád na dno. Ale pak naopak přišly tři důležité výhry a před posledním domácím zápasem s Rapidem náš tým poskočil na 9.místo se 14 body. Právě zapojení velkého počtu dorostenců je naopak velký příslib do budoucna. Jen můžeme doufat, že většina bude pokračovat i v mužské kategorii.

Právě dorostenci začali svoji soutěž výborně a po 5 kolech dokonce vedli. I přes některé odchody opor do mužů (Gottwald, J.Miletínský,Mar.Petruň) nebo do lepší soutěže (brankář Špilar) hráli velice dobrý fotbal. V brance naopak úspěšně občas zaskakoval Dominik Baloun, který přišel za Špilara z Přeštic. I když přišel chytat spíše za muže, chodil pomáhat i dorostu. Ale jeho absence se bohužel projevila v zápase s Chrástem, kde naši prohráli 3:4 a klesli na 5.místo. Přesto to je úspěšný výsledek a spousta hráčů si zvyšuje sebevědomí pro zápasy v mužích. Mezi opory patří především O.Hlaváč, Kotěšovec, Motlík a Šíp i střelecky se prosazující Šupina a M.Hlaváč.

Velký problém naopak řeší trenéři starších žáků. Kvůli malému počtu hráčů v této kategorii se výbor společně s trenéry žáků rozhodl posunout některé mladší ročníky do vyšší kategorie, aby se nemusela tato soutěž rušit a pak zase komplikovaně otvírat. Takže za starší žáky většinou nastupují o dva až tři roky mladší hráči oproti soupeřům a výsledkem jsou dost deprimující výsledky. Po 1 výhře a 9 většinou vysokých porážkách je náš celek na předposledním místě a trenéry Maška a Šnebergra čeká nelehký úkol ještě jarní část takto protrpět. Musíme ty kluky u fotbalu udržet i za cenu špatných výsledků, jinak by nastal velký problém za dva roky pro tým dorostu a později i mužů.

Podobně věkově jsou na tom i mladší žáci. I tady nastupují spíše mladší hráči. Po šesti úvodních porážkách ale nastal nečekaný obrat a do konce sezóny už tým neokusil hořkost porážky a posunul se na 10.místo (ze 16).

Naopak velmi úspěšná je kategorie starších přípravek, která v městské soutěži opět kraluje. Takže ještě navíc hraje i soutěž krajskou, aby si hráči otestovali výkonnost i proti kvalitnějším celkům. Tým pod vedením trenérů J.Mareš a J.Havel je velkým příslibem do budoucna a uvidíme, jak se jim bude dařit postupně ve vyšších kategoriích na větším hřišti.

Dobře si vedla i kategorie mladších přípravek. V městské soutěži mají více výher než porážek a i tady je příslib do budoucna. Právě v této kategorii si žáčci poprvé osahávají své dovednosti v mistrovských zápasech.

A nakonec stará garda. Ta pod vedením R.Mareše nedokázala obhájit titul, ale 3.místem nakonec potvrdila příslušnost mezi nejlepšími celky. I tady byl problémem velký počet marodů především v podzimní části, takže jeden zápas na Doubravce dokonce neodehrál s plným počtem hráčů. Zranění se nevyhnulo především oporám, kteří mají v popisu práce góly (Stoilov, Laibl, Lešťan), takže po dlouhé době nemáme žádného střelce mezi nejlepšími třemi.

Na závěr si tedy přejme uzdravení všech hráčů, aby všichni mohli nastoupit do zimní přípravy a naplno se zapojit do jarní části.