Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Zklamání v Černicích - garda jen remizovala s Letnou

Zklamání v Černicích - garda jen remizovala s Letnou

Liga starých gard – 3. kolo –Letná remizovala v Černicích.

Třetím kolem pokračoval 40. ročník Ligy starých gard.Velkým překvapením skončil zápas v Černicích, kde loňský mistr jen remizoval s Letnou. Smíchov vysoko vyhrál na Unionu a probojoval se do čela tabulky. Na 3. místo se po jasnémvítězství na Petříně probojovalRapid. Vejprnice vyhrály na Slovanu a Vodní stavby získaly tři body na Senku. Bez bodu nadále zůstávajíKošutka, Union a Slovan. Střelecky se dařiloFaistovi, který vstřelil  6 branek a je ve vedení soutěže střelců. Lukes a L.Paul zaznamenali hattrick. K zajímavým zápasům 4.kola patří zápas na Smíchově, loňský vícemistr a vedoucí letošního ročníku hostí loňského mistra z Černic.

Slovan – Vejprnice 2:6

Slovan opět v silně oslabené sestavě na jasně lepší hosty nestačil. Hosté se ujali rychle vedení. Za domácí stačil vyrovnat Bulant, ale pak hosté odskočili na 1:3. Slovan opět dokázal z pokutového kopu snížit. Slávia však dala před koncem poločasu rychlé dvě branky a to rozhodlo. Druhý poločas i přes další oslabení domácích byl již vyrovnanější. Hosté zvítězili zcela zaslouženě.

Poločas: 2:5, Branky: Bulant 2 (1xPK) – L.Paul 3, Svoboda, Malata, Hauser

ZČE - Rapid 1:10

Výrazně mladší sestava hostů nedala domácím sebemenší naději na uhránídobrého  výsledku. Rapid šel do vedení již v 5. minutě a do poločasu zvýšil své vedení na 4:0. Petřín měl v 1. poločase jen dvě příležitosti, ale brankáře Matějku nepřekonal Chvojka ani Pelc. Po přestávce Rapid obměnil sestavu, ale nadále pokračoval v převaze a postupně navyšoval své vedení až na 10:0, když se střelecky dařilo Faistovi. Domácí snížili až v poslední minutě Javůrkem z penalty.

Poločas: 0:4,Branky: Javůrek 1(PK) -Faist 6, Peroutka 2, Kovařík 2

Union - Smíchov 2:8

Od začátku utkání měli herní převahu hostující hráči, ale proti dobře organizované obraně se dlouho nemohli prosadit gólově. Ke vstřelení branky jim nakonec pomohla hrubá chyba domácích hráčů v rozehrávce a další dvě branky v rychlém sledu následovali. Domácím hráčům se podařilo před koncem prvního poločasu snížit, ale poslední slovo před přestávkou měli opět hosté, kteří uzavřeli skóre prvního dějství. Druhý poločas se nesl ve stejném stylu jako ten úvodní. Hosté lépe kombinovali a byli rychlejší, domácí hráči měli velké problémy se zachytáváním nebezpečných útoků hostů. Ke cti domácích hráčů patří poznamenat, že se nesoustředili pouze na bránění přijatelného výsledku, ale podnikali nebezpečné protiútoky a dostali se i do několika slibných příležitostí, bohužel s jejich proměňování měli problémy. Tímto způsobem hry však vznikala okénka v domácí obraně, kterých využívali hostující útočníci k navýšení skóre. U domácího mužstva je třeba vyzdvihnout výborný výkon brankáře V. Stuchla a celé obrany, u hostujícího mužstva vynikla celá útočná vazba v čele s Lukesem a Jandošem, i když tito hráči mnoho dalších příležitostí neproměnili.

Poločas: 1:4, Branky:  Štorc, K.Kučera - Lukes 3, Praizler 2, Jandoš 2, Dlesk

Černice – Letná 1:1

Překvapení v Černicích, domácí nastoupili ve velmi oslabené sestavě, kdy jsou zužováni zraněními svých borců. Hosté pochopili, že mají šanci na zisk bodů a udrželi s Černicemi tempo. V 1.poločase domácí neproměnili několik šancí přes výborně hrající hostující stoperskou dvojici. Ve druhém poločase domácí nasadili vyšší obrátky, přesto hosté trestali z ojedinělé šance, kdy hostující Klička přeloboval levou nohou domácího gólmana. Domácí v tu chvíli otevřeli obranu a vysunuli útok. Přesto opět hosté málem zvýšili na rozdíl 2 branek, kdy nastřelili tyč domácí branky. Naštěstí pro domácí i když byli v oslabené sestavě při vyloučení Lešťana vyrovnal v 75. minutě Davídek. Ještě v poslední minutě měli domácí šanci z přímého kopu kousek za vápnem, ale výborně hrající Mojseňuk bránu těsně minul.

Poločas: 0:0, Branky: Davídek – P.Klička

Senco– VS 1:3

Hrálo se oboustranně otevřené utkání s řadou šancí, ale i nepřesností na obou stranách. Hosté spoléhali na rychlé protiútoky a do poločasu dvakrát skórovali. Ve druhém dějství si Senco vytvořilo územní převahu, ze které snížilo dvacet minut před koncem zásluhou Jonáše. Pak se několikrát vyznamenali nejlepší hráči zápasu, brankáři Lego a Šoltys. V utkání produktivnější hosté potvrdili zaslouženou výhru těsně před koncem dorážkou Černého.

Poločas: 0:2, Branky: Jonáš - Hrdlička, Roneš, Černý

Střelci: 9 - Faist (Rapid), 6 - Peroutka (Rapid),5- Lukes (Smíchov), L.Paul (Vejprnice), 4 - Praizler (Smíchov),3 – Karel (Košutka), Rada (Letná), Hrdlička (VS).

Program 4.kola : úterý-18.00: Vejprnice - Senco, 18.30: Rapid - Union, středa – 18.00: Letná - Slovan, Smíchov – Černice, 18.30: Košutka - ZČE, volno mají VS.