Úvod > Novinky > LSG 2018 Plzeň - statisticky

LSG 2018 Plzeň - statisticky

1. ročník LSG již minulostí, vítězi Smíchov a Jandoš.

1. listopadu 2018 zakončili v hospůdce U Pechtů plzeňští senioři již 36. ročník Ligy starých gard. Celkovým vítězem se stalo družstvo SK Smíchov PlzeňSmíchov v průběhu celého ročníku podával velmi dobré výsledky ani jednou neprohrál a zaslouženě zvítězil s velkým náskokem 12 bodů a navázal tak na titul z roku 2011.  Pro Smíchov je to jubilejní 10.titul. V soutěži střelců podruhé zvítězil Jandoš ze Smíchova, prvně zvítězil v roce 2013.  Nyní se však vraťme v krátkosti k některým statistickým údajům, překvapivým výsledkům a zajímavostem z klání v letošním roce.

Mistrem se stal s 62 body Smíchov.  Na 2. místě se jako loni umístily s 50 body Černice a třetí skončil se 46 body loňský vítěz Rapid. O čtyři body míň získal Karlov a skončil pod stupni vítězů. Příjemným překvapením letošního ročníku byla Košutka, která na pátém místě získala 35 bodů.

Mezi nejpřekvapivější výsledky letošního ročníku rozhodně patřily zápasy Rapidu, Senca, Košutky a Černic: VS-Rapid 3:3, Rapid-VS 0:0, Senco-Rapid 4:4, Rapid-Košutka 0:1, Košutka.Černice 2:0, Košutka-ZČE 2:0, Senco-Černice 2:2, Černice-Vejprnice 1:1.

V soutěži jsme také zaznamenali výsledky, ve kterých byla kvalita nastoupivších týmů velmi rozdílná. Mezi tato utkání patří utkání Košutka-Rapid 2:16, Smíchov-Senco 15:0, Slavia-Smíchov 1:14, Rapid-Senco 14:3, Rapid-Slavia 12:1, Černice-ZČE 12:1, Smíchov-ZČE 11:1, Černice-Senco 10:0.

Soutěž střelců vyhrál Luděk Jandoš, který zaznamenal 37 branek. Na 2.místě se umístili Petr  Hrdlička  z Vodních staveb, Marek Lukes ze Smíchova a David Bulant ze Slovanu. Jmenovaní vstřelili 30 branek. Na 3. místě28 brankami skončil loňský vítěz Miloš Laibl z Černic. V letošním roce se 37.členem  Klubu stovkařů stal Václav Mojseňuk (Černice). Zdeněk Zrno ze Smíchova překonal hranici 200 vstřelených branek. K této hranici se blíží Lukes, kterém chybí 6 branek. K hranici 500 branek se blíží Baroch, který vstřelil 491 branek.

Nejvíce zásahů v jednom zápase vstřelili tito kanonýři :  7 branek -  Jandoš (Smíchov), 6 branek Hucl (Rapid), Gottvald (Černice), 5 branek Jandoš-2x, Baroch (Rapid), Stoilov (Černice), 4 brankyJandoš- 3x , Faist a L.Dlouhý (oba Rapid), Laibl (Černice), P.Pomp (Senco), Lukes (Smíchov). Hattrick zaznamenali : 7x Bulant  (Slovan), 3xFaist, Hrdlička (VS), Praizler (Smíchov), 2x – Lukes,  Pavlíček (Slovan), M.Vacek (Union), 1x- Jandoš, Baroch, Stoilov, Laibl, Hucl. Hattrick vstřelili též Hendrych, Zrno a Tříska (všichni Smíchov), Šlajs,Mojseňuk,Mareš (všichni Černice), Řežáb (Rapid), Jonáš (Senco), Tauš (Vejprnice) a Zelenka (ZČE).

V závěru statistických údajů již jen celkové historické  pořadí kanonýrů,  členů klubu Stovkařů :

Pavel Baroch (Rapid) 491, Ota Rádl (Dynamo ZČE) 437, Jindřich Dorňák (SK 1894) 234, Vladimír Havel (Sokol Letná) 215, Ivan Bican (Rapid) 202, Zdeněk Zrno (SK Smíchov) 201, Marek Lukes (Smíchov) 194, Stanislav Mentl (Černice) 185, František Holík (SK Smíchov) 180, Jan Diviš (SK 1894)177, Jiří Chvojka (ZČE) 171, Dušan Dudík (SK 1894) 157, Josef Hnízdil (Rapid) 155, Luděk Jandoš (Smíchov) 149, Jaroslav Fiala (SK Smíchov) 147, Václav Bezdička (VS) 137, Jiří Půta (Karlov) 133, Jiří Řežáb (Rapid) 132, Jaroslav Rada (Letná) 130, Petr Němec (ČSAD Plzeň) a František Hlavatý (SK Smíchov) 124, František Bouda (ČSAD Plzeň) 121, Petr Havel (Slávia) a Petr Stoilov (Černice) 119, Pavel Roneš (VS) 118, Petr Hodan (Rapid) a David Vacek (ZČE) 117, Václav Štefánek (Vejprnice)116, Jindřich Kořínek (Karlov) 115, Jiří Labuda (SK Smíchov) 111, Václav Mojseňuk (Černice) 110, Adolf Kretschmer (ZČE) a Pavel Karpíšek (Vejprnice) 109, Jiří Trnka (Košutka) 106, Miroslav Kubík (ZČE) 106, Václav Jáchym (Košutka) 102, Jindřich Helinger (Karlov) 101.  Nejblíže do Klubu stovkařů má z aktivních hráčů Pavel Pomp (Senco), který má na kontě 97 zásahů a Miloš Laibl (Černice), který vstřelil 93 branek.

Celkovému pořadí Mistrů vévodí tým SK Smíchov, které se radoval z vítězství celkem  10x.  Na 9 titulech se podílel jako  aktivní hráč nestárnoucí František  Holík, který již 2 roky hraje se svým synem Davidem.  9 vítězství má SK Plzeň 1894. Dynamo ZČE a Rapid získali 6 titulů.  Sokol Černice vyhrál 2x, Slavia Vejprnice, Škoda Plzeň a Sokol Bolevec vyhráli jednou.  Soutěž střelců ovládl Baroch 8x, Rádl 5x4x vyhrál Petr Němec.  Následováni jsou Hlavatým, Havlem,  Bezdičkou  a Jandošem, kteří se z prvenství radovali dvakrát. Jedenkrát  zvítězili S.Štrunc, A. Kretschmer, Dorňák, Stuchl, Bican, Kořínek, Pelc, Půta, Thomayer, Hodan, Rada, Řežáb, Lukes, Stoilov a Laibl.