Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > LSG 1. kolo

LSG 1. koloLiga starých gard –1. kolo – Smíchov porazil Černice.

Prvním kolem začal 39. ročník Ligy starých gard.Dařilo sefavoritům  i střelcům.Rapid v doubraveckém derby vysoko přehrál Senko. Ve 2. poločase rozhodl Petřín o svém vítězství nad Vejprnicemi, Union vyhrál na Letné. V souboji loni třetího Smíchova s vícemistrem z Černic vyhráli po zásluze domácí. Překvapením skončil zápas na Vodních stavbách, kde domácí po přestávce otočili vývoj utkání s Košutkou. Střelecky se prosadil Kovařík, který vstřelili 4 branky a Hucl, který zaznamenal hattrick. V 5 zápasech 1. kola padlo celkem 39 branek.K zajímavým zápasům 2.kola patří zápas  v Černicích, kde domácí hostí  loňského mistra Rapid  a na Košutce, kam zajíždí Smíchov.

 

Rapid - Senco 13:1

Utkání se pro nezpůsobilý terén na Rapidu uskutečnilo na UMT Senka. Od začátku měla výrazně mladší sestava Rapidu převahu a tak poločas skončil 5:0. Po přestávce pokračoval Rapid přes vystřídání v sestavě v náporu a postupně navyšoval skóre. Čestný úspěch „hostů“ zaznamenal z penalty Pavel Pomp za stavu 7:0.

Poločas: 5:0, Branky: Kovařík 4, Hucl 3,Řežáb 2, Parlásek 2, Brabec, Liška – P.Pomp (PK)

 

Smíchov - Černice 3:2

Na Smíchově se hrál opravdu kvalitní, rychlý fotbal. Hosté začali lépe a v 15 min. mohli jít do vedení, ale svoji šanci Stoilovprováhal. Domácí se do šancí nedostávali, naopak Šlechta skvěle zlikvidoval nebezpečnou střelu z vápna. Poločas proto skončil bez branek. Druhý poločas začal pro domácí výborně, po velkém tlaku se do balonu opřel Holík a nechytatelně skóroval. Smíchov dále hrozil z brejků, jeden proměnil Praizler. Černicím končily útočné snahy před vápnem. Na 3:0 pak zvyšoval z přímého kopu Lukes. Hosté nakonec v poslední5ti minutovce korigovali na konečných 3:2.

Poločas: 0:0, Branky: Holík D., Praizler, Lukes - Mojseňuk, Vlček

ZČE– Vejprnice 6:1

V 1. poločase bylo na kvalitě utkání znát, že se dlouho nehrálo. Řada nepřesností a neproměněné šance na obou stranách. Druhý poločas domácí zlepšili kombinaci, začali proměňovat šance a zaslouženě vyhráli.

Poločas: 1:1, Branky:Bačkovský 2, Filmak 2,Rádl,Javůrek – L.Paul

 

VS – Košutka7:4

V úvodu zápasu byli aktivnější a rychlejší hráči hostujícího celku, kteří se také dostali do dvoubrankového vedení. Před koncem prvního poločasu se podařilo domácím alespoň snížit. Do druhého poločasu ovšem domácí vlétli jako uragán a během úvodních deseti minut nastříleli tři branky a otočili skóre. Náskok si potom již pohlídali až do závěru.

Poločas: 1:2, Branky: Krušina 2, Pavlíček J. 2, Hrdlička, Němec, Nový -  Hladík, Langmajer, Mašek, Šmíd M.

 

Letná – Union 0:2

Zápas se odehrál v dobrém tempu, a i když po covidové pauze bylo viděno mnoho nepřesností, bylo se na co dívat. Domácí hráči své šance neproměnili, hosté dvakrát skórovali a tak zaslouženě zvítězili. 

Poločas: 0:1, Branky: Lhoták, Štorc

 

Program 2.kola : pondělí -18.00:Slovan - VS, středa-18.00: Vejprnice – Letná, 18.30: Košutka-Smíchov, Černice – Rapid, čtvrtek-18.30:Senco-ZČE, volno má Union.

/Bar/