Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Garda se opět představila ve skvělém světle kdy porazila lídra tabulky RAPID

Garda se opět představila ve skvělém světle kdy porazila lídra tabulky RAPIDLiga starých gard – 15. kolo – Černice porazily Rapid.

Již 15. kolem pokračoval 41. ročník Ligy starých gard. V utkání z čela tabulky utrpěl první porážku v ročníku Rapid, který se střelecky neprosadil v Černicích. Druhý celek tabulky Smíchov po vysoké výhře ve Vejprnicích v neúplné tabulce  snížil ztrátu na Rapid na 2 body. Doubravecké derby těsně vyhrála domácí Letná nad Senkem. V souboji sousedů v tabulce porazila Košutka ZČE a Slovan zvítězil jasně nad Vodními stavbami. V zápase se dařilo Bulantovi, který vstřelil 4 branky a osamostatnil se v čele soutěže kanonýrů.

 

Slovan – VS 7:3

Obě mužstva hrála útočný fotbal. Hrálo se nahoru dolů. Slovan byl ale v koncovce lepší a šel do poločasového vedení 3:1. Ve druhé půli domácí navýšili  až na rozdíl pěti branek. Pak ale hosté upravili na konečných 7:3. Slovan opět podržel brankář Kolařík a v útoku střelec čtyř branek Bulant.

Poločas:  3:1, Branky: Bulant 4, Máchač 2, Mareška – Roneš, Hrdlička, Šluk

 

Černice – Rapid 2:0

Překvapení v Černicích, kdy vedoucí tým soutěže narazil na dobře hrající domácí.
Zápas začal oboustranně útočným fotbalem a výborným zakončením domácího Laibla, kdy nedal šanci hostujícímu brankáři a střelou k tyči otevřel skóre. Poté se hra přelívala z jedné půlky na druhou a jenom výborně hrajícími obranami se skóre neměnilo. V druhém poločasu domácí aktivně kombinovali a po několika šancích se v 70. min. prosadil po hezké kombinační akci, kde u zrodu stál nestárnoucí Stoilov, Lešťan. Tím byl zmar hostů dokonán. V zápase se zaskvěl skvěle chytající brankář Daněk, který zneškodnil několik vyložených šancí hostů. Zasloužené vítězství domácích tím bylo zpečetěno. Pro hosty to byla po dlouhé době hořká porážka bez vstřeleného gólu.

Poločas: 1:0, Branky: Laibl, Lešťan

 

Košutka – ZČE 3:2

Zápas dvou poločasů. Úvod "domácí" Košutce hrubé nevyšel, stoper Stupka s přehledem přehodil vlastního gólmana z 20m. Poté Petřín přidal 2. gól Zikmundem a zápas v 1. poločase po sérii  neproměněných šancí Košutky se zdál být rozhodnut. Ve 2. poločase se Košutce podařilo skórovat Karlem a krásně Telekešem. Vítězství Košutky je plně zaslouženě. 

Poločas: 1:2, Branky: Karel 2, Telekeš – Zikmund T., vlastní Stupka

 

Letná - Senco 1:0

Za krásného, téměř letního podvečera dorazilo na letenský stadion Senco. Od úvodních minut se hrál vyrovnaný zápas. Hosté byli fotbalovější, dobře kombinovali, ale vyložené šance si nevytvářeli. Domácí dobře bránili a napadali a vytvořili si i několik slibných situaci ke vstřelení gólu. V první půli letenští zahodili tutovku Lehkým, kdy šel sám na brankáře a šajtlí minul. Druhý poločas vypadal stejně, hrálo se především mezi šestnáctkami. Domácí se ujali vedení 1:0 povedenou střelou z 18 m, kdy se k tyči hezky trefil Monhart. Nakonec to byla branka vítězná. Letenští branek mohli dát víc, ale  prostě jim to tam nepadalo. Díky tomu byli hosté stále ve hře, snažili srovnat a dovést utkání minimálně k remíze. Nakonec zůstaly všechny body na Letné.

Poločas: 0:0, Branky: Monhart

 

Vejprnice – Smíchov 0:6

Hrál se pohledný fotbal. Domácí v jedenácti statečně vzdorovali hostům, kteří velmi pozorně bránili, dobře kombinovali a každou ztrátu domácích trestali rychlým brejkem. Již po poločase vše směřovalo k vítězství hostů a když v největší šanci domácích selhal Paul, tak hosté z dalších útoků přidali i ve druhém poločase 3 góly.

Poločas: 0:3, Branky: Praizler 2, Jandoš 2, Tříska, Scheinherr

 

Střelci: 21 -  Bulant (Slovan), 17 - Peroutka (Rapid), 14 -Pavlíček , Hrdlička (oba VS), 12 - T. Zikmund (ZČE), 11- Kovařík (Rapid),  Roneš (VS),  10 – Tříska,  Jandoš (oba Smíchov), 9 -  Rada (Letná), Lešťan (Černice),  8 - Kopp (Slovan), Stoilov, (Černice), Praizler  (Smíchov), 7 - Řežáb (Rapid),  Karel (Košutka), 6 – Nevařil (Smíchov), Filmak, P. Zikmund (oba ZČE),  Košťál (Vejprnice), Faist (Rapid), Laibl (Černice).

 

Program 16. kola: úterý–17.30: Rapid - Košutka, středa–17:30 VS - Vejprnice,   - 18.00: Letná – Černice, čtvrtek-18.30: Senco – Smíchov, 19.00: ZČE - Slovan.