Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > dohrávka 10.kola Ligy starých gard Sokol Černice - Slovan Spoje

dohrávka 10.kola Ligy starých gard Sokol Černice - Slovan SpojeSokol Černice - Slovan Spoje  5 : 4 (2 : 2)

Střelci : Stoilov 2, Laibl, Seman, Toman

Sestava : Anders - J.Miletínský, Vlček, Mojseňuk, Toman - Šlajs, Seman, Stoilov, Kerner - Laibl, Mareš,  stř. Šrámek

      Po několika snadných zápasech čekal na náš tým konečně soupeř, který řádně prověřil jeho síly. Naši nastoupili necelých 24 hodin po zápase se Slávií a tyto dva zápasy byly rozdílné jako den a noc. V tomto zápase naši začali velmi aktivně a hned v 1.min se objevil ve velké šanci Šlajs, ale brankář hostí jeho pokus skvěle zneškodnil. Za výborný začátek byl náš celek odměněn v 7.min kdy centr z pravé strany nejdříve Laibl netrefil jak původně chtěl, ale tím dokonale zmátl soupeře a napodruhé už uklidil míč k tyči - 1:0. Kdo si myslel, že se opět rozjede brankostroj, tak se šeredně mýlil. Naopak to byli hosté, kdo se dostávali častěji do šancí a v 18.min se jim podařilo vyrovnat. Na krásnou a přesnou střelu k tyči z 20m neměl Anders nejmenší nárok - 1:1. Naše obrana byla neustále v permanenci a jen s velkými obtížemi odolávala rychlým útokům Spojů. Především J. Miletínský měl se soupeřem velké problémy, ačkoliv je sám ještě velmi rychlý, tak občas nestíhal držet krok s kvalitním soupeřem. Jeden z jejich útočníků hraje dokonce ještě krajský přebor. A hosté se pak dostali do vedení po další rychlé kombinaci z levé strany. Že není každý den posvícení poznal i hrající trenér R. Mareš, který v minulém zápase docílil hattrick. Teď se nechal rozhodit odmávaným ofsajdem hostujícího pomezního, který mával poctivě, a pak na několik minut ztratil koncentraci a zkazil několik přihrávek či centrů. Na konci 1. poločasu se naši přece jen dočkali vyrovnání. Po rychlé akci po ose Seman - Šlajs - Stoilov se dostal posledně jmenovaný sám před brankáře a bezpečně proměnil - 2:2. Přesto to byli hosté, kdo ještě mohl skóre překlopit ve svůj prospěch, ale po další krásné bleskové akci přestřelil hráč Spojů prázdnou branku. Ve druhém poločase pokračovala velmi atraktivní podívaná a hra se rychle přelévala z jedné strany na druhou. A na rozdíl od jiných zápasů měl tento i patřičný náboj a emoce. Nejdříve se mohli prosadit hosté, ale brankář Anders včasným vyběhnutím zmenšil soupeři střelecký úhel a ten jen těsně minul jeho branku. Další branku viděli diváci v 55.min, kdy se dostal do samostatného úniku Stoilov a naprosto spolehlivě zakončil - 3:2. Ale do konce zápasu zbývalo ještě příliš mnoho času na to, aby se naši mohli uklidnit. Hosté se také poměrně brzy dočkali vyrovnání. Brankář Anders vyběhl až k velkému vápnu vyboxovat dlouhý centr, ale počínal si při tom potichu jako partyzán uprostřed německého obležení, takže o něm nevěděl ani stoper Vlček ani hostující útočník. Následně došlo ke srážce a míč se odrazil jen pár metrů za vápno přímo na nohu soupeře a ten s přehledem lobem dostal míč do naší sítě - 3:3. Oba týmy se dále snažili zvrátit skóre na svoji stranu. Na jedné straně se ocitl ve velké šanci Stoilov, ale minul branku, stejně jako hostující hráč na straně druhé. V 73.min přišla další hezká kombinace našich, Šlajs pak nahrál na velké vípno, kde Mojseňuk šikovně pustil míč za sebe na Semana a jeho přesná střela zapadla k tyči - 4:3. O dvě minuty později do nezkoncentrované obrany hostí vtrhli hned čtyři naši hráči a přečíslení využil Toman - 5:3. Ačkoliv se zdálo být nemožné, aby hosté ještě bojovali alespoň o bod, tak se nakonec ještě tak stalo. V 78.min po rohu vyboxoval míč Anders na roh velkého vápna, kde si ho našel opět jeden ze soupeřů a nádhernou ranou do vzdálenější šibenice snížil opět jen na rozdíl jedné branky - 5:4. V samotném závěru hosté ještě zatlačili náš tým ke svému vápnu, ale vypracovat si nějakou větší šanci už nestihli. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Langmajera si všichni domácí hráči i příznivci z hluboka oddychli.

PM