Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 6.kolem pokračovala soutěž Ligy Starých Gard Plzeň

6.kolem pokračovala soutěž Ligy Starých Gard Plzeň

Liga starých gard – 6. kolo – Rapid těsně porazil Černice.

1. ročník Ligy starých gard pokračoval 6. kolem. V přímém souboji o čelo tabulky porazil Rapid Černice. Petřín vyhrál zápas s Košutkou a v neúplné tabulce se vyhoupl na 2. místo. Doubravecké derby Senco – Letná skončilo vítězstvím domácích, kteří tak získali první body. Nečekalo se vítězství Vodních staveb nad Slovanem. Utkání Smíchova s Vejprnicemi se odehraje před zahájením podzimní části. Střelecky se dařilo Pavlíčkovi a Horváthovi, kteří vstřelili hattrick. Do čela soutěže střelců se probojoval Peroutka. V zápase 3. kola Letná – VS překonal hranici 100 vstřelených branek Jaroslav Pavlíček (VS) a stal se 43. člen Klubu Stovkařů. K zajímavým zápasům 7. kola patří zápas na Lopatárně, vedoucí Rapid hostí Košutku a též utkání Slovanu s Petřínem.

Rapid – Černice 3:2

Hosté nepřijeli na Lopatárnu v nejsilnější sestavě, tomu také odpovídala důsledná obranná taktika po celý zápas. Rapid šel rychle do vedení 2:0, měl další šance, které nedal, příliš otevřel hru a hosté z brejků srovnali skóre. O výsledku zápasu rozhodla nepříliš prudká a ani umístěná střely Peroutky, kterou si jinak výborný brankář Daněk srazil do branky. Po přestávce pokračoval tlak domácích, ale bez brankového vyjádření. Málem na to doplatili, ale Matějka chytil tutovku Lešťanovi. V závěru zápasu trefil Pata tyč. Vzhledem k průběhu zápasu je vítězství Rapidu zasloužené.

Poločas: 3:2, Branky:  Peroutka 2, Faist – Pícl, Hacker

VS – Slovan 5:4

Hosté začali lépe a ujali se v prvním poločase vedení. I přes vyložené šance na straně domácích, tak skončil poločas jednobrankovým vedením hostů. Druhý poločas odstartoval brankostroj, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou a také branky padaly na obou stranách. Domácí celek byl však v protiútocích úspěšnější a tak urval všechny body. Hattrickem se na výhře domácích výrazně podílel čerstvý člen klubu ligových kanonýrů J.Pavlíček.

Poločas: 0:1, Branky:  Pavlíček 3, Roneš, Marek – Kopp 2, Humeník 2

ZČE – Košutka 4:2

Utkání vyrovnané do té doby, než byl ve druhem poločase vyloučen domácím hráč Větrovský. Od té doby hosté převzali iniciativu a přestože zatlačili domácí na jejich polovinu, nedokázali Petřín zlomit. Naopak domácí dvěma úspěšnými brejky, dotáhli utkání do vítězného konce.

Poločas: 1:1, Branky: T.Zikmund 2, P.Zikmund, Gožo – Brejcha 2

Senco – Letná 4:2

Doubravecký souboj přinesl oboustranně útočnou a slušně vedenou podívanou. Hrálo se vyrovnané střetnutí, ve kterém byli domácí střelecky produktivnější, což rozhodlo. Senco vedlo hattrickem Horvátha, letenští však duel zdramatizovali. Definitivní pojistku výhry domácích udělal po přestávce gól Kožíška po sólu z poloviny hřiště. Letná ještě snížila zásluhou Cimboty, připravila si i další šance, ale domácí obrana si v čele s výborným Řezáčem v brance již první jarní výhru Senca vzít nenechala.

Poločas: 3:1, Branky: Horváth 3, Kožíšek – Dobrý, Cimbota

Smíchov – Vejprnice – utkání bylo z důvodu velkého počtu zraněných domácích hráčů a po souhlasu Vejprnic odloženo a  bude odehráno před začátkem podzimní části.

Střelci:  9 - Peroutka (Rapid),   8 -  Bulant (Slovan), 7- Pavlíček  (VS), 6  – Tříska (Smíchov), Kovařík (Rapid), Roneš (VS), P.Zikmund (ZČE), 5 –Filmak, T. Zikmund  (oba ZČE),  Kopp (Slovan).

Program 7. kola: pondělí – 18.00: Slovan – ZČE, středa-18.00: Smíchov – Senco, Vejprnice – VS, 18.30: Černice – Letná, čtvrtek-18.30: Rapid - Košutka.