Adresa:
K Cihelnám 87, Plzeň - Černice
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 12.kolo Ligy starých gard Slavia Plzeň - Sokol Černice 2 : 8

12.kolo Ligy starých gard Slavia Plzeň - Sokol Černice 2 : 8Slavia Plzeň - TJ Sokol Černice  2 : 8 (1 : 4)

Střelci : Mareš 3, Mojseňuk, Laibl, Šlajs, Stoilov, Daněk

Sestava : Anders - J.Miletínský, Vlček, Šrámek, Motlík - Šlajs, Stoilov, Mur, Kerner - Laibl, Mojseňuk,  stř. R.Mareš, J.Mareš, Daněk

    Ve 12.kole Ligy starých gard hráli naši hráči na hřišti v Ledcích proti domácí Slavii Plzeň. Ti se nakonec sešli tak, že utkání mohlo začít. Od prvních minut se hrálo prakticky jen na jednu branku, ale útoky našeho týmu byly dost těžkopádné, pomalé a také ve finální fázi nepřesné, takže kompaktní obrana domácích zatím odolávala. Přesto se naši postupně do palebných situací dostávali především po centrech ze stran, ale Mojseňuk a Laibl nedokázali trefit branku. Navíc v době, kdy tlak našich sílil a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy naši střelci protrhnou stavidla, přišla studená sprcha. Ve 21.min z naprosto ojedinělého protiútoku domácích obránce Motlík nedokázal zachytit rychého útočníka Slavie, ten si následně dokázal poradit i s dobíhajícím stoperem Vlčkem a sám před Andersem ho střelou mezi nohy prostřelil - 1:0. Naštěstí to byl ten pravý budíček pro náš tým. Hned o dvě minuty později po rohu a skrumáži před brankou hostí z těsné blízkosti dorazil do sítě míč Mojseňuk - 1:1. A ve 28.min se trefil také Laibl a naši se konečně dostali do vedení. Po tomto gólu měli dvě šance i domácí, ale ani jednou z nadějných pozic nedokázali trefit naší branku, takže brankář Anders naštěstí ani nemusel zasahovat. Vzápětí v rozpětí pěti minut dvakrát střelecky selhal ve výborných šancích Mojseňuk a na to se už nevydržel koukat trenér R.Mareš a šel na hřiště místo něj. Po dvou minutách pobytu na hřišti mohl hned zvednout ruce nad hlavu, když usměrnil roh Šlajse přes obránce do sítě - 1:3. A navíc ihned vzápětí využil neuvěřitelně nedbalou rozehrávku domácích a pohotovou střelou z 25m, kterou ještě tečoval obránce Slavie mimo dosah brankáře, zvýšil na 1:4. To bylo také konečné poločasové skóre. Druhý poločas pokračoval drtivým náporem našich. A hned po dvou minutách se dostal k míči ve vápně Šlajs a umístěnou střelou o tyč zvýšil již na 1:5. Domácí se sympaticky snažili o zkorigování stavu a hrozili rozhodně více než v 1. půli. Nejprve v další velké šanci minuli branku, aby se po chvíli konečně zaskvěl i brankář Anders, který zlikvidoval samostatný nájezd domácího borce. V 55.min se konečně také trefil Stoilov, který si ve vápně pohrál se dvěma obránci a přesnou střelou k tyči nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci - 1:6. Na druhé straně náš brankář opět skvěle vychytal útočníka Slavie v dalším samostatném nájezdu. Naši klíčoví hráči už evidentně šetřili síly na další zápas o den později, takže obrana byla na další útoky dost osamocena a někdy odolávala jen se štěstím. Ale naopak naše ofenzíva byla i nadále velmi nebezpečná a šance střídala šanci. Trochu to připomínalo národní házenou. Po dalším rychlém přenesení hry se dostali do vápna soupeře volní Šlajs a Daněk a druhý jmenovaný v pohodě uklidil míč do sítě - 1:7. A vzápětí se vytouženého hattricku dočkal i Mareš, který nejdříve nastřelil ve velké šanci  jen gólmana, ale vzápětí to napravil a dorážkou upravil na 1:8. V další vyložené šanci selhal Daněk. Na druhé straně ještě byly k vidění také některé šance a z jedné z nich zaslouženě udeřilo. Vlček nejdříve výborně ve vápně odzbrojil soupeře, ale vzápětí mu lehkovážnou chybou daroval míč zpět a ten toho využil a upravil konečné skóre na 2:8. Další branka již nepadla možná i z toho důvodu, že rozhodčí ukončil zápas o 11 minut dříve. Asi měl ve velkém horku strach o zdraví hráčů :).

PM