Stručná historie Sokola Černice

Sokol Černice byl založen 1.4.1919 v hospodě Beseda ( asi na  Schodech) v Černicích. Jeho hlavní činností byl fotbal a sokolské cvičení, ale do roku 1945 se zde provozoval i pozemní hokej a házená. Po roce 1945 se v Sokole provozoval hlavně fotbal a lední hokej. Určitou dobu byl v Sokole oddíl vodáků , kteří se po roce 1989 osamostatnili. V devadesátých letech 20.století v Sokole určitou dobu působily oddíly nohejbalu a stolního tenisu. Ale hlavním sportovním oddílem byl vždy fotbal. Do roku 1998 naše družstvo hrálo v okresních soutěžích Plzeň-město se střídavými úspěchy, ale v  roce 1999 se podařilo postoupit do oblastní soutěže Plzeňského kraje ,1.B třídy a v roce 2010 dokonce do 1.A třídy Plzeňského kraje, kde družstvo hraje v současné době.

Informace o nás

Tyto stránky vznikly na prezentaci a informace o našem "Černickém béčku" :) Jsme fotbalový tým se základnou v Plzni Černicích, kde trénujeme a hrajeme domácí zápasy. V průběhu celého roku jsou na hřišti pořádané různé kulturní akce, na které zde budete všichni zváni. Najdete zde naše profily a fotografie z akcí a zápasů.